Festiwal ŻUBROFFKA w Kinie „Sokół”

14. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się w Białymstoku w dniach od 4 do 8 grudnia 2019 roku. Festiwal jest marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy! ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata.

ŻUBROFFKA to mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.

Plakat

Od lat Festiwal gości w zaprzyjaźnionych instytucjach i placówkach kultury, w galeriach, liceach, na uczelniach, klubie i w szkole językowej. W tym roku krótkie kino z całego świata pojawi się w 8 podlaskich miejscowościach!

Pokaz w Sokółce odbędzie się 5 grudnia o godz. 18:00 w Kinie „Sokół”: Zaprezentowana zostanie „Adaptacja” – filmy z Kaukazu (95’), 16+. Gośćmi pokazu będą twórcy filmów z Gruzji oraz Dominik Sołowiej dziennikarz, filmoznawca z Białegostoku. Wstęp wolny!

W 2019 roku, o Grand Prix 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA powalczy 107 filmów, które wybrano spośród ponad 1500 zgłoszeń z całego świata! Oprócz Grand Prix festiwalu oraz nagród w ośmiu konkursach (Studenci, Niezależni, Amatorzy, Okno na Wschód, Cały ten Świat, Na skraju, Kids i Music video), zostaną także przyznane nagrody specjalne za najlepszą Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia i Muzykę. Jeden z filmów otrzyma również nagrodę publiczności, czyli Dzikiego Żubra! Po raz pierwszy w dziejach festiwalu swoje nagrody przyzna jury polskich i zagranicznych dziennikarzy!

Festiwal zrealizowany z dotacji Miasta Białegostoku oraz dofinansowania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”

Grażyna Czerska, Kino Sokół

Skip to content