Dzień Przedszkolaka z akcentami ekologicznymi

Grupa

20 września to ważna data dla wszystkich Przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Z tej okazji w Przedszkolu nr 5 w Sokółce organizowane zostały różne atrakcje, konkursy, gry i zabawy o tematyce ekologicznej, gdyż prawdziwy przedszkolak nie tylko dba o siebie swoja rodzinne ale również  o swoje otoczenie. Przedszkole włączyło się w akcję „Sprzątania Świata”, ponieważ wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata.

Przedszkolaki nie tylko mogły się wykazać inwencją twórczą biorąc udział wraz z rodzicami w konkursie ekologicznym „Drugie życie śmieci” ale niezwykłym wydarzeniem był też ekologiczny pokaz mody podczas, którego modele i modelki z grup przedszkolnych zaprezentowały ciekaw stroje ekologiczne wykonane z surowców wtórnych.

Po występach przedszkolaki w zaopatrzone w rękawice i worki z zaangażowaniem sprzątały tereny wokół przedszkola. Pamiętajmy, ze wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Mamy nadzieje, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy „Drugie życie śmieci” na holu głównym Przedszkola nr 5 w Sokółce.

Organizatorki:
Anna Klim
Agnieszka Olechno
Małgorzata Dębko

Skip to content