Wakacyjne szaleństwo i bezpieczeństwo z biblioteką

Piknik pod Biblioteką

Pierwsze spotkanie z cyklu „Wakacyjna podróż z biblioteką” już za nami. Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA z Karkowa zapoznał nas z Biedroneczką Aldoną, która zgubiła się w lesie i nie mogła znaleźć drogi do domu. Jej przygody stały się pretekstem, by w atrakcyjny i zabawowy sposób przypomnieć dzieciom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

Do tematu bezpieczeństwa nawiązywały przygotowane na wtorkowe spotkanie atrakcje towarzyszące. Czytelnia pod chmurką, tematyczna wystawka książek, kącik gier i zabaw, kącik plastyczny, a nawet fotobudka – to wszystko było inspiracją do wspaniałej zabawy i miłego spędzenia czasu z biblioteką…  Tym bardziej, że podczas spotkania nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów dzieciom, które zakończyły już swój udział w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. Naszym wytrwałym i najbardziej aktywnym czytelnikom serdecznie gratulujemy!

Na nagrody mogli też liczyć starsi czytelnicy Oddziału dla Dzieci, którzy w I połowie 2019 roku wypożyczyli najwięcej książek i wykazali się dużą kulturą czytelniczą.

Za tydzień, we wtorek o godz. 11.00 zaczynamy Muzyczną podroż po różnych państwach z zespołem muzycznym GAŁGAN. Zapraszamy!

Serię spotkań „Wakacyjna podróż z biblioteką” dofinansowała Burmistrz Sokółki ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii oraz sponsorzy indywidualni.

Bibliotekarki Oddziału dla Dzieci BP w Sokółce
Jadwiga Słoma
Marta Wojewódzka-Szoda

Skip to content