Sukces Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Sokółki

2 czerwca 2019 roku odbył się V Festiwal Orkiestr Dętych w Pułtusku, który miał formułę konkursu, gdzie niezależne jury oceniało występy orkiestr i przyznawało im nagrody.

Orkiestra z Sokółki

W czasie festiwalu zaprezentowała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sokółki, która uzyskała najwyższą lokatę i nagrodę specjalną w postaci czeku na 1000 Euro. Docenieni również zostali orkiestrowi perkusiści (sekcja perkusyjna), którzy otrzymali nagrodę dla najlepszego solisty. Orkiestra zdobyła również kolejne cenne doświadczenia, które zaowocują na najbliższych koncertach i konkursach. Gratulujemy orkiestrantom i ich rodzicom, jednocześnie dziękując za zaangażowanie i poświecenie.

W tym roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sokółki planuje tygodniowy wyjazd do nadmorskiej miejscowości, w trakcie którego będzie udoskonalać swe umiejętności i przygotowywać się do XI Festiwalu Orkiestr Paradnych w Rowach.

Gorąco zapraszamy młodzież sokólskich szkół podstawowych do spróbowania jak się gra w orkiestrze! Nauka jest prowadzona przez prawdziwych specjalistów, praktyków z kilkunastoletnim stażem pracy w danej dziedzinie! Zagadnienia teoretyczne są podejmowane w trakcie zajęć gry na wybranym instrumencie i nie wymagają dodatkowych spotkań. Zajęcia są prowadzone w dawnym Gimnazjum nr 1 przy ulicy Mickiewicza 2A. Kontakt do kapelmistrza: tel. 889-028-285.

Leszek Szymczukiewicz

Skip to content