Jak nie czytam, jak czytam!

7 czerwca 2019 r. Filia nr 2 Biblioteki Publicznej w Sokółce we współpracy z Przedszkolem nr 3 wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Zdjęcie grupowe

Jest to najpopularniejsza akcja czytelnicza w Polsce. Co roku (od 2016 r.) uczniowie z całej Polski manifestują, że lubią czytać i czytają więcej niż dorośli. W poprzedniej edycji w jednym momencie czytało prawie 407 tys. osób. Akcja ma na celu promocję czytania dla przyjemności – w miłej atmosferze, bez przymusu. Akcja cieszy się popularnością wśród uczniów ze względu na rozrywkowy, pozbawiony ideologicznych czy politycznych podtekstów charakter oraz duży wpływ uczniów na jej przebieg. Pomysłodawcą akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

We wspólnym, głośnym czytaniu wzięły udział grupy: Misiów i Tygrysków, wraz z Paniami Marylą Łuckiewicz i Alicją Karawaj. W trakcie spotkania, każdy z małych uczestników miał okazję obejrzeć piękne, kolorowe książeczki o przygodach swoich ulubionych bajkowych bohaterów. W magiczny świat książkowych opowieści wprowadziły dzieci Dyrektor Biblioteki Publicznej w Sokółce Pani Joanna Bienasz, oraz czytelniczka Pani Teresa Żukowska. Przedszkolaki z chęcią wsłuchały się w baśnie Braci Grimm oraz zabawne wierszyki o alfabecie.

W kolejnej części spotkania, każde dziecko mogło przenieść się do magicznego świata wróżek i czarownic za pomocą czarodziejskich przebrań. Wspólnie z Paniami bibliotekarkami: Małgorzatą Godlewską, Martą Bielską i Gabrielą Reut dzieci przystąpiły do zabawy chustą animacyjną oraz do odgadywania bajkowych zagadek.

Na zakończenie zajęć odbyła się krótka sesja fotograficzna, a każdy uczestnik otrzymał zakładki do książek oraz kolorowankę z bajki.

Dziękujemy serdecznie za liczny udział w akcji, uważne słuchanie, wspólną zabawę, a przede wszystkim odwiedziny naszej biblioteki z rodzicami i wypożyczenie książeczek, które przypadły do gustu w trakcie naszego wspólnego czytania.

Marta Bielska

Skip to content