Muzyczne i plastyczne upominki z okazji Dnia Matki

Z jakiego prezentu najbardziej cieszą się mamy? Tego wykonanego samodzielnie, tego wypracowanego z poświęceniem przez dziecko. Takie muzyczne i plastyczne upominki przygotowały, z okazji Dnia Matki, dzieci uczęszczające na zajęcia artystyczne w Sokólskim Ośrodku Kultury. Koncert odbył się 24 maja 2019 r. w sali “Lira”.

Wśród instrumentalistów pojawili się gitarzyści, pianiści, skrzypaczka oraz przedszkolaki uczęszczające na zajęcia rytmiki. W sumie na scenie zaprezentowało się 27 osób.

Występ dzieciNa widowni zasiadły dumne, ale i zatroskane mamy i całe rodziny młodych artystów. Wśród wykonywanych utworów można było znaleźć muzykę klasyczną Johana Brahmsa czy J.S. Bacha, ale nie zabrakło też przebojów z filmów Harry Potter i Titanic oraz rockowego “Nothing Else Matters” z repertuaru zespołu Metalica. Najmłodsi artyści uczęszczający na zajęcia rytmiki zaprezentowali instrumentację do Trepaka- tańca rosyjskiego Piotra Czajkowskiego, układy ruchowe do znanego i lubianego “Dla Elizy” L.V. Beethovena oraz rytmicznego “Country Roads”. Pięknie wyśpiewały tez piosenkę “Kolorowy świat”.

Dopełnieniem muzycznych laurek były prace, które powstały na zajęciach kół plastycznych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Ciekawym przerywnikiem między prezentacjami była rozmowa z publicznością i wspólna zabawa w cytowanie słów, które mamy powtarzają bardzo często. Okazało się, że najpopularniejsze są: “Co tam w szkole?”, na co każdy uczeń odpowiada “Nic.”, “Posprzątaj pokój!”, “Tylko ubierz się ciepło!” i oczywiście “A nie mówiłam?”. Jednak na pierwszym miejscu uplasowało się ciepłe, serdeczne i prawdziwe “Kocham Cię!”.

To popołudnie było czasem spędzonym bardzo miło. Nauczyciele z radością patrzyli na swoich uczniów, rodzice podziwiali osiągnięcia, dzieci utwierdzały się w tym, że warto rozwijać swoje pasje, a efekty pracy dają ogromną satysfakcję.

Agnieszka Kozakiewicz, SOK


Zobacz również

Skip to content