Działania Filii Bibliotecznej w Starej Rozedrance

W ciągu ostatnich trzech miesięcy w Starej Rozedrance odbyło się kilka spotkań uczniów Szkoły Podstawowej z bibliotekarką z Filii Bibliotecznej.

Zdjęcie grupowe

Początek roku rozpoczął się od zajęć zimowych w Oddziale Przedszkolnym. Dzieci wysłuchały wówczas pięknych, zimowych bajek i kolorowały bajkowe, piernikowe chatki.

Kolejnymi zajęciami odbyły się w świetlicy szkoły z okazji Dnia Braille’a, podczas których młodzież poznawała ten trudny język i próbowała swoich sił w rozwiązywaniu rebusów napisanych alfabetem „kropkowym”.

Inną okazją do spotkania w świetlicy były Walentynki. Młodzi ludzie dowiedzieli się na nich, że kochać można nie tylko drugą osobę, ale także książki. Wykonali również różnymi metodami kartki walentynkowe, które zostały wysłane do ich sympatii.

Następne spotkanie miało miejsce w Oddziale Przedszkolnym i dotyczyło niedźwiadków. Dzieci wysłuchały pięknej bajki o Złotowłosej i niedźwiadkach oraz pokolorowały bajkowe misie. Dodatkową atrakcją był duży pluszowy miś, z którym przedszkolaki bawiły się w „Stary niedźwiedź mocno śpi”.

Natomiast zajęcia z teatrzykiem Kamishibai były okazją do spotkania się bibliotekarki z maluszkami z Zespołu Wychowania Przedszkolnego, podczas obchodzonego Dnia Języka Ojczystego. Dzieci obejrzały w teatrzyku dwie legendy – „O Lechu, Czechu i Rusie” oraz „O Smoku Wawelskim”. Zachwycone legendą ochoczo kolorowały bajkowego smoka.

Filia Biblioteczna współpracuje także z Biblioteką Szkolną. Owocem tej współpracy są cykliczne zajęcia. Jednymi z nich były zajęcia przeprowadzone z okazji Dnia Poczty. Dzieci wysłuchały jednej z bajek o ulubionym Listonoszy Pace oraz same stworzyły kolorowe kartki i listy.

Kolejną okazją do spotkania w Bibliotece Szkolnej był Dzień Piegów. Dzieci opowiadały o swoich piegowatych przyjaciołach, wysłuchały opowieści o Ambrożym kleksie i jego piegach oraz kolorowały bajeczne biedronki.

Ostatnim spotkaniem w tym kwartale było spotkanie z dziećmi z Oddziału Przedszkolnego z okazji Dania Wody, podczas którego dzieci dowiedziały się o roli wody w przyrodzie i życiu każdego człowieka.

Ponadto z wizytą do biblioteki zawitały maluszki z Zespołu Wychowania Przedszkolnego, aby poczytać książki o dzikich zwierzętach. Odbyły się także zajęcia walentynkowe ze składania serduszek metoda origami, oraz zajęcia, na których maluszki kolorowały baśniowe stworki.

Wszystkie opisane wyżej zajęcia odbyły się dzięki pomocy pań – Barbary Krawiel – z Zespołu Wychowania Przedszkolnego, Barbary Możejko- z Oddziału Przedszkolnego, Ewy Filipkowskiej – ze Świetlicy Szkolnej i Barbary Rutkowskiej – bibliotekarki z Biblioteki Szkolnej w Starej Rozedrance.

Filia Biblioteczna w Starej Rozedrance ma w planach dalszą współpracę z Biblioteką Szkolną, Zespołem Wychowania Przedszkolnego, Oddziałem Przedszkolnym i Świetlicą Szkolną.

(KM)

Skip to content