Udane starty juniorów Omegi

W sobotę i niedzielę 23-24 marca 2019 r. na 50-metrowej pływalni „Aqua” w Lublinie odbyły się drugie w tym roku zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu.

Przed Areną w Lublinie

W zawodach wzięła udział  rekordowa ilość 739 zawodników z  112 klubów z całej Polski. W rywalizacji mogli wziąć udział zawodnicy 14-letni i starsi. Sokółkę reprezentowała piątka juniorów pływaków: Eryk Michałowski, Agnieszka Ancypo, Julia Sołoniewicz, Zuzanna Rogowicz i Justyna Łopatecka. Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja w kategoriach wiekowych: junior młodszy 14, 15, 16 lat, junior 17-18 lat oraz w kategorii Open.

Dla zawodników Omegi były to pierwsze zawody w tym roku, w których mogli rywalizować z najlepszymi zawodnikami kraju, takimi  jak  wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy Konrad Czerniak, czy aktualna wicemistrzyni Europy Alicja Tchórz. Dwudniowe zmagania  były dla młodzieży z UKS Omega pierwszym sprawdzianem na pływalni o wymiarach olimpijskich w tym sezonie. Było to też wielkie doświadczenie i możliwość spotkania z aktualnymi gwiazdami polskiego pływania.

W trakcie imprezy podopieczni trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego aktywnie włączyli się w rywalizację, co zaowocowało ustanowieniem dziewięciu nowych rekordów klubu oraz wieloma rekordami życiowymi.

W grupie 14-latków po raz pierwszy na zawodach tej rangi rywalizowała Justyna Łopatecka. Justyna we wszystkich pięciu startach ustanowiła nowe rekordy życiowe  w wyścigu na 50m stylem dowolnym zajęła bardzo dobre 15. miejsce.

W klasyfikacji 15- latków bardzo udane zawody zaliczyła Zuzanna Rogowicz. Została dwukrotnie sklasyfikowana na 8.miejscu w wyścigach na 100m i 400m stylem dowolnym (ustanowiła nowy rekord klubu). Zajęła również 9. miejsce w swoim starcie na 200m stylem dowolnym  i 11. pozycję na 50m stylem dowolnym.

Wśród 16–latków świetnie pływał Eryk Michałowski. W swoich startach ustanowił pięć rekordów klubu na dystansach: 50m i 100m stylem klasycznym, 200m stylem zmiennym, 50m stylem motylkowym i 50m stylem dowolnym. W swoich startach Eryk plasował się w pierwszej dziesiątce rocznika 2003.

W grupie  dziewcząt 16-letnich bardzo dobrze spisała się Agnieszka Ancypo, która ustanowiła dwa rekordy klubu na dystansach 100m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym. W swoich pięciu startach Agnieszka zajmowała miejsca od 8. do 15. (na około 50 zawodniczek w tym roczniku). Dobrze zmagania w Lublinie będzie wspominać również Julia Sołoniewicz, która w na dystansie 50m stylem klasycznym ustanowiła nowy rekord klubu (zajęła 8. miejsce).

UKS Omega


Zobacz również

Skip to content