Sokólski Klub Kolarski rozpoczyna sezon

W zeszły weekend kolarze z Sokólskiego Klubu Kolarskiego pojechali do Międzyrzeca Podlaskiego na pierwszy w tym sezonie wyścig MTB z serii Maratonów Kresowych.

Pierwszy wycig

– Pierwsze wczesnowiosenne zawody, na które wybrało się tylko czworo zawodników z rodzicami. Pozostali kolarze potrzebują jeszcze kilka cykli treningowych, aby być gotowym do ścigania. Trasa wyścigu w Międzyrzecu była stosunkowo łatwa, ale nie oznacza to, że bez trudu można było osiągnąć wysoką lokatę – mówi Piotr Kirpsza, trener zawodników z SKK Sokół.

Najlepszą pozycję osiągnął Jaś Kaźmierowski, który był pierwszy w klasyfikacji generalnej dystansu “Mini” (7 km) oraz w swojej kategorii. O kilka setnych sekundy pokonał konkurenta z Litwy i założył na szyję złoty krążek. Jako pierwsza w swojej kategorii wiekowej na metę przyjechał również Nikola Gliniecka.

Na dystansie “Fit” (14km) ścigał się Kacper Trochim, który wywalczył 5. miejsce w kategorii wiekowej “Młodzik”. Na dystansie “Półmaraton” (31 km) rywalizował zaś Dawid Żygieło, który w kategorii “Junior młodszy” uplasował się na 6. pozycji.

– W najbliższą sobotę będzie rozgrywany wyścig w jeździe indywidualnej na czas w Supraślu, następnie wyścig z rangą międzynarodowej unii kolarskiej UCI w formule MTB XC w Białymstoku. W połowie miesiąca planujemy obóz sportowy na Suwalszczyźnie. To nasze sportowe plany na najbliższy czas – mówi Piotr Kirpsza.

Mariusz Bykowski


Zobacz również

Skip to content