Jak mądrze dokarmiać ptaki zimą?

16 stycznia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyło się spotkanie z panią Hanną Siekierską – starszym specjalistą ds. edukacji leśnej w Nadleśnictwie Supraśl.

Zajęcia w bibliotece

Pani Hanna przeprowadziła warsztaty dla uczniów II klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce. Tematem spotkania było bezpieczne dokarmianie ptaków zimą. Bezpieczeństwo naszych małych pierzastych przyjaciół, zależy nie tylko od leśników, ale również w dużej mierze od całego społeczeństwa. Zima to ciężki okres dla zwierząt i ptaków, dlatego dyskusja dotyczyła sposobów dokarmiania ich zimą. Uczniowie dowiedzieli się jakie ptaki możemy spotkać w mieście i jakie niebezpieczeństwa na nie czekają. Przekonali się, że powinni im pomagać, ale należy to robić „z głową”.

Pani Hanna powiedziała dzieciom, jakie smakołyki mogą umieszczać w karmnikach, oraz czego ptaki jeść nie powinny. Nasi młodzi goście zaimponowali pani Hannie dużą wiedzą ze znajomości różnych gatunków ptaków.

Miłą niespodzianką były upominki jakie pani Siekierska przekazała na ręce wychowawczyni – pani Annie Bednarczyk. Były to “Kalendarze z Lasu”, długopisy z główkami leśnych zwierząt oraz odblaski w kształcie zwierząt.

(KB)

Skip to content