IV Szkolna Spartakiada „Aktywniej Razem”

Zdobywca pucharu

14 listopada 2018 r. na hali sportowej przy Zespole Szkół w Sokółce odbyła się IV Szkolna Spartakiada „Aktywniej Razem”. Uczestnikami tej imprezy byli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce.

Jednym z celów imprezy było wyzwalanie aktywności ruchowej niepełnosprawnych dzieci i młodzież oraz stworzenie uczestnikom możliwości przeżywania radości i dumy ze swoich osiągnięć ruchowych.

Zgodnie z tradycją wydarzenie rozpoczął marsz przy hymnie spartakiady. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała  dyrektor SOSW p. Elżbieta Szomko życząc dobrej i bezpiecznej  zabawy, a prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” p. B. Tur podkreśliła, że ważniejsza od rywalizacji jest integracja oraz wspólna, wspaniała zabawa.

Spartakiadę rozpoczęto od zabawy przy muzyce, a rozgrzewkę przeprowadzili wolontariusze Zespołu Szkół  z klasy mundurowej. Niewątpliwą atrakcją były „dmuchańce”: zjeżdżalnia „Tukan”, plac zabaw „Spongeboob”, dmuchany basen z piłeczkami, dmuchana góra wspinaczkowa, trampolina. Wszystkie atrakcje oblegane były przez dzieci, które nie bacząc na zmęczenie bawiły się pod czujnym okiem opiekunów. W międzyczasie chętni uczniowie rozegrali Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Ośrodka. Niepokonanym w tej dyscyplinie okazał się zwycięzca z ubiegłego roku – Patryk, uczeń II klasy szkoły branżowej.

Organizatorzy zadbali nie tylko o aktywność fizyczną uczestników spartakiady, ale też o ich aktywność umysłową. Mogli się oni zmierzyć w grach planszowych i towarzyskich, podczas których uczyli się zarówno wygrywania, jak i przegrywania, poszanowania przyjętych norm.

I tym razem wolontariusze z Zespołu Szkół okazali się wspaniałymi towarzyszami zabawy naszych uczniów. Ich nieocenione podejście, umiejętności empatii, tolerancji wytworzyły wspaniałą atmosferę.

Z wspaniałą sportowa postawę, każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a na zakończenie spartakiady wszyscy zawodnicy zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem i słodkim pączkiem.

Zabawa była wyjątkowa i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników a to wszystko dzięki ludziom dobrej woli, którzy finansowo wsparli inicjatywę zapewnienia podopiecznym zabawę na „dmuchańcach””
Firma SATO Sp. z o. o. Tomasz Chalimoniuk
Mariusz Woronowicz Firma Kaweta
Katarzyna Wańczuk
Małgorzata Zarachowicz
Alicja i Czesław Karasewicz
Małgorzata i Mirosław Sewastianik
Andrzej Puchalski Salon Meblowy

Uczestnicy imprezy dziękują wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do tego, aby ta impreza się odbyła: pani Dyrektor SOSW – Elżbiecie Szomko, pani Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Pod Skrzydłami” – B Tur, p. Dorocie Kozaczyńskiej, p. Elżbiecie Margielewicz, p. Lili Zajkowskiej, p. Monice Mróz, p. Katarzynie Zalewskiej, p Zuzannie Szarkowskiej-Czeczko, opiekunowi Koła Wolontariuszy i wolontariuszom z Zespołu Szkół w Sokółce.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował  Starosta Sokólski Piotr Rećko, za co serdecznie dziękujemy.

Dorota Kozaczyńska, SOSW

Skip to content