Inauguracja Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

24 listopada 2018 r. na Politechnice Białostockiej 100 uczniów szkół podstawowych z Gminy Sokółka rozpoczęło naukę w Podlaskim Uniwersytecie Dziecięcym (PUD). To prowadzony przez Politechnikę Białostocką od 10 lat projekt popularyzujący wiedzę. W inauguracji kolejnej edycji PUD udział wzięli nie tylko uczniowie z Sokółki ale również z Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki i Siemiatycz.

Indeks

Razem z młodymi żakami z Sokółki obecny był I Zastępca Burmistrza Adam Marian Kowalczuk, który w wystąpieniu dziękował, że Sokółka mogła w tym roku dołączyć do tego elitarnego grona w tak licznym składzie.

– Cieszy mnie, że gościmy coraz większą grupę uczniów z województwa podlaskiego. Po raz pierwszy uczestnicy Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego stanowią najliczniejszy rocznik w naszej uczelni. To zasługa włodarzy miast, które zdecydowały się wziąć udział  w tym projekcie. Cieszę się, że będziemy mogli pokazać, na czym polega technika oraz że można lubić matematykę – mówił do małych studentów rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis.

Po wręczeniu indeksów mali studenci wysłuchali wykładu inauguracyjnego dr inż. Justyny Tołstoj-Sienkiewicz „Kim dla mnie może być robot?”. Na koniec na wszystkich czekała niespodzianka, czyli wielki urodzinowy tort na 10-lecie Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

W roku akademickim 2018/2019 zaplanowano 15 spotkań poświęconych różnym dziedzinom wiedzy: matematyce, bioinżynierii, budownictwu, informatyce itp. Spotkania prowadzić będą wykładowcy Politechniki Białostocki oraz eksperci z różnych instytucji, które zadeklarowały chęć wsparcia tej niezwykłej inicjatywy edukacyjnej. Studenci odwiedzą między innymi Bibliotekę Politechniki Białostockiej, studio Radia Akadera, Galerię Arsenał, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Referat Oświaty

Skip to content