Osiem medali “Batorian”

UKS Batory

4 listopada 2018 r. zawodnicy UKS Batory wzięli udział w VII Mistrzostwach Michałowa w Pływaniu z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Rozmach tej imprezy był o wiele większy niż rok temu. Zgłoszonych było aż 387 zawodników z 18 klubów.

Klub UKS Batory reprezentowało 13 dziewczyn oraz 6 chłopaków. Był to ostatni test przed mistrzostwami województwa a więc i ostatnia okazja, by sprawdzić naszych pływaków w stylach i konkurencjach, w których zazwyczaj nie startują.

Zawodnicy startowali w 3 konkurencjach indywidualnych oraz w sztafetach bez podziału na roczniki. „Batorianie” przywieźli ze sobą 8 medali: 4 złote oraz 4 srebrne (oraz sporo pechowych, czwartych miejsc). Większość krążków ozdabiała szyje dwójki naszych multimedalistów – Wiktorii Kunda (2 srebra i 1 złoto) oraz Oskara Kondrata (2 złota i 1 srebro). Po 1 medalu zdobyły także Oliwia Awdziej (złoto w nietypowej dla siebie konkurencji 100m stylem motylkowym) oraz Aleksandra Kaźmierczak (srebro).

Były to też pierwsze wyjazdowe zawody dla naszej młodej kadry w składzie Oliwia Gieniusz, Roksana Gruszewicz, Oliwia Jackiewicz i Ola Czarnowicz. Dziewczyny musiały poradzić sobie nie tylko ze startami ale też z całkowicie nową sytuacją, basenem, rozmachem imprezy. To nowe doświadczenie na pewno przełoży się na świetną przygodę z pływaniem w przyszłości.

UKS Batory dziękuje pozostałym zawodnikom za reprezentowanie barw klubowych: Julii Oleńskiej, Weronice i Magdalenie Ciuchno, Weronice Bergiel, Mai Nowosada, Oli Korzon, Oskarowi Kochanowicz, Szymonowi Mucuś, Konradowi Zielenkiewicz, Mateuszowi Czarnowicz oraz Wiktorowi Sokołowskiemu.

UKS Batory

Skip to content