Omega z workiem medali

10 listopada 2018 r. zawodnicy UKS OMEGA Sokółka wzięli udział w VII Międzynarodowych Mistrzostwach Michałowa w pływaniu z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Agnieszka Ancypo

W zawodach startowało 387 zawodników z 18 klubów sportowych z województwa podlaskiego, lubelskiego oraz dwa kluby z Białorusi. Zawody były rozgrywane w sześciu kategoriach wiekowych: rocznik 2009 i młodsi, 2008, 2007, 2006, 2005-2004 oraz 2003 i starsi. Każdy zawodnik miał prawo do trzech startów indywidualnych. Pływacy z UKS OMEGA Sokółka przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Czarneckiego zdobyli w tej rywalizacji 23 medale – 15 złotych, 4 srebrne oraz 4 brązowe, ustanawiając przy tym sześć nowych rekordów klubu. W rankingu drużynowym Omega zajęła czwarte miejsce.

W najmłodszej kategorii wiekowej rocznik 2009 i młodsi z dobrej strony pokazali się Michalina Hajduk oraz Alex Kuklicz. Michalina zajęła 6. miejsce wyścigu na 50m stylem klasycznym, zaś Alex był piąty na 50m stylem grzbietowym.
W roczniku 2008 znakomicie zaprezentował się Sebastian Michałowski, który zdominował rywalizację wśród swoich rówieśników. Sebastian trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w wyścigach na 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym oraz 50m stylem motylkowym. We wszystkich startach ustanowił nowe rekordy klubu i zwyciężył w klasyfikacji na najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej / suma punktów FINA za trzy starty/.

W roczniku 2007 bardzo dobre starty zaliczyli Łukasz Biziuk i Dawid Uljasz. Łukasz zdobył brązowy medal w wyścigu na dystansie 100m stylem klasycznym, natomiast Dawid zajął w tym wyścigu piąte miejsce.

W roczniku 2006 po raz kolejny wspaniale spisały się Iga Kuklicz i Oliwia Radel. Iga wywalczyła złoto na 100m stylem zmiennym oraz srebro na dystansie 100m stylem klasycznym. Była też czwarta w rywalizacji na 100m stylem dowolnym. Oliwka Radel zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, zwyciężając trzykrotnie na dystansach 50m stylem motylkowym i 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w roczniku 2006 Iga zajęła trzecie miejsce, Oliwka zaś był czwarta. Wśród chłopców z tego rocznika z dobrej strony pokazał się Michał Miszkin, zajmując piąte miejsce w wyścigu na 50m stylem motylkowym.

W roczniku 2005-2004 bardzo dobre starty zaliczyła Zuzanna Rogowicz zdobywając złoty medal na dystansie 100m stylem dowolnym oraz dwa brązowe na dystansach 50m stylem motylkowym i 50m stylem dowolnym. Zuzia w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swojej kategorii wiekowej zajęła piąte miejsce. Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej dobre rezultaty i rekordy życiowe osiągnął Daniel Mrozowicz. Zajął on szóste miejsce w wyścigu na 50m stylem motylkowym oraz siódme na dystansie 50m stylem dowolnym.

W roczniku 2003 i starsi zawodnicy Omegi zdobyli najwięcej medali. Poza konkurencją w swojej kategorii wiekowej była Agnieszka Ancypo, wygrywając wszystkie swoje starty. Agnieszka zwyciężyła na dystansach 100m stylem grzbietowym /ustanowiła nowy rekord klubu/, 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem motylkowym. Zajęła ona drugie miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku. Wśród Dziewcząt do grona medalistek dołączyła Julia Sołoniewicz i Maja Garkowska. Julia zdobyła dwa złote medale na dystansach 50m stylem dowolnym i 100m stylem motylkowym oraz srebrny w wyścigu na 100m stylem zmiennym. Dzięki tym osiągnięciom Julka była trzecia w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w tym roczniku. W brązowym medalem na 100m stylem dowolnym wróciła zaś do domu Maja Garkowska. Wśród chłopców bardzo wysoki poziom utrzymuje Eryk Michałowski, który zdobył trzy medale: złoto na 100m stylem klasycznym /nowy rekord klubu/ i dwa srebra na 50m stylem klasycznym oraz 100m stylem zmiennym /nowy rekord klubu/. Eryk w klasyfikacji na najlepszego zawodnika w swojej kategorii wiekowej zajął piąte miejsce.
Wiele emocji dostarczyły wyścigi sztafet z kategorii open. Sztafeta dziewcząt 4x50m stylem zmiennym: A.Ancypo, J.Sołoniewicz, I.Kuklicz, Z.Rogowicz, zdobyła brązowy medal, natomiast na zakończenie zawodów w wyścigu sztafet 4x50m stylem dowolnym Omega w składzie: A. Ancypo, J Sołniewicz, O. Radel, Z. Rogowicz po pasjonującym wyścigu zwyciężyła rywalizację zdobywając złoty krążek.

Wielkie podziękowania należą się pozostałym zawodnikom Omegi, którzy aktywnie włączyli się w rywalizację: Karolina Miszkin, Julia Korolczuk, Zuzanna Breczko, Olga Kozakiewicz, Jakub Ignatowicz, Wiktor Andraka, Julia Andraka, Amelia Kukisz, Jakub Boguszewski, Oliwia Ignatowicz, Marcel Nowik, Krawiel Szymon.

UKS Omega

Skip to content