Biblioteka dla Niepodległej

W ramach projektu ph. „Biblioteka dla Niepodległej”, realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Sokółce, 7 listopada bibliotekarki z Filii Bibliotecznej Nr 1 na Osiedlu Zielonym odwiedziły w świetlicy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sokółce.

Wykonany kotylion

Zajęcia jak na bibliotekę przystało rozpoczęły od lektury. Tym razem, było to krótkie opowiadanie Wojciecha Widłaka „Komendant Wolnej Polski”. Książka opowiada o życiu i walce o wolność Polski przez Józefa Piłsudskiego. Dzieci z uwagą wysłuchały treści oraz żywo o niej dyskutowały.

Kolejnym etapem zajęć było rozwiązywanie w grupach krzyżówki z wiedzy o Polsce. Każda z grup ochoczo i z wielkim zaangażowaniem podjęła próbę odpowiedzi na pytania i odnalezienia ukrytego w niej hasła.

Ostatnim elementem zajęć było wykonanie przez uczniów biało-czerwonych kotylionów z napisem NIEPODLEGŁA. Młodzi ludzie zobowiązali się do zabrania ich ze sobą na obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości, które odbędą się w ich szkole.

Zajęcia przeprowadziły bibliotekarki: Krystyna Marcinkiewicz i Iwona Oleńska. Dziękujemy wychowawczyni Jolancie Paruk za aktywny udział w zajęciach.

(KM)

Skip to content