Klub szansą na aktywizację mieszkańców

Gmina Sokółka zrealizowała zadanie pn. „Klub Wiejski w Lipinie – szansą na aktywizację mieszkańców”, sfinansowane z budżetu Województwa Podlaskiego w ramach „Programu odnowy wsi województwa podlaskiego” w 2018 r. (8.749 zł) i funduszu sołeckiego Sołectwa Lipina (8.749,18 zł).

Tablica promocyjna

Łączna wartość projektu to 17.498,18 zł. Dzięki realizacji projektu mieszkańcy mogą spotykać się w Klubie Wiejskim, który został utworzony w budynku po starej zlewni mleka. Wyremontowane pomieszczenia wyposażono w stoły, krzesła, kuchnię gazowo-elektryczną, lodówkę , telewizor, sprzęt komputerowy oraz komplet naczyń kuchennych. Działalność Klubu Wiejskiego rozpoczęło spotkanie integracyjne mieszkańców. Młodzież uczyła starszych mieszkańców obsługi komputera. Odbył się pokaz pieczenia chleba, babki ziemniaczanej, ciasta z jabłkami.

Mieszkańcy zorganizowali również warsztaty wyszywania i szydełkowania. W klubie można oglądać telewizję, korzystać z komputera, spędzać czas grając w szachy, gry edukacyjne. Mieszkańcy zaplanowali kolejne spotkania: „Spotkanie Andrzejkowe” i „Spotkanie Opłatkowe”. Odbędą się kolejne warsztaty związane między innymi ze świętami Wielkiej Nocy: warsztaty wyrobu palm wielkanocnych oraz malowania pisanek. Urząd Miejski przekazał tablicę informacyjną, która została umieszczona na budynku Klubu Wiejskiego w Lipinie.

Wydział Pozyskiwania Funduszy Pozabudżetowych
Urzędu Miejskiego w Sokółce


Zobacz również

Skip to content