Udane starty Omegi w Ostrołęce

W sobotę, 27 października 2018 r. zawodnicy sokólskiej Omegi rywalizowali w VII Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Pływaniu. Była to impreza na bardzo wysokim poziomie. Startowało w niej blisko 300 zawodników z 30 klubów pływackich z województw: mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz kluby z Litwy.

Zdjęcie grupowe

Zawody te cieszą się dużą renomą, o czym świadczy fakt, że wzięło w niej udział wielu medalistów Mistrzostw Polski Juniorów a w ich trakcie padł rekord Polski juniorów 14 letnich na dystansie 100m stylem grzbietowym.

Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego przywieźli z pływackiej imprezy osiem medali: jeden złoty, pięć srebrnych oraz dwa brązowe. Ustanowili przy tym cztery rekordy klubu. Sportowe zmagania odbywały się w ośmiu kategoriach wiekowych, każdy zawodnik miał prawo do trzech startów indywidualnych.

W kategorii wiekowej 2008 i młodsi świetnie zaprezentował się Sebastian Michałowski, który dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium w wyścigach na 50m stylem grzbietowym i 50m stylem motylkowym. Dobre starty miał Jakub Ignatowicz, który był dziewiąty na 50m stylem grzbietowym i ósmy na 50m stylem motylkowym.

W roczniku 2007 z dobrej strony pokazali się Łukasz Biziuk, Dawid Uljasz oraz Amelia Kukisz. Łukasz był czwarty a Dawid piąty w wyścigu na 50m stylem klasycznym. Amelia uzyskała rekordy życiowe w konkurencjach 50m stylem grzbietowym oraz 50m stylem motylkowym.

Rocznik 2006 reprezentowało pięciu zawodników OMEGI: Iga Kuklicz, Oliwia Radel, Weronika Leosz, Michał Miszkin, Jakub Boguszewski. Świetnie zaprezentowała się Iga, która zwyciężyła rywalizację na 50m stylem klasycznym ustanawiając nowy rekord klubu, była piata na 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym. Znakomite starty miała Oliwia, która aż trzykrotnie stawała na podium. Zdobyła srebrny medal na dystansie 50m stylem dowolnym oraz dwa brązowe w wyścigach na 50m stylem grzbietowym oraz 50m stylem motylkowym. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku / suma punktów Fina za 2 starty/ Iga zajęła drugie miejsce, Oliwia zaś była trzecia. Weronika i Michał zajęli dziewiąte miejsca na 50m stylem klasycznym, a Jakub w tej samej konkurencji był ósmy.

W roczniku 2005 z dobrej strony pokazali się Justyna Łopatecka oraz Daniel Mrozwicz. Co prawda nie zdobyli medalu, ale zajmowali miejsca w okolicy podium. Justyna była czwarta na dystansie 50m stylem motylkowym a Daniel zajął to samo miejsce na 50m stylem klasycznym.

W roczniku 2004 dobre wyścigi zaliczyła Zuzanna Rogowicz. W swoich startach Zuzia zajęła czwarte miejsce w wyścigu na 200m stylem dowolnym oraz dwukrotnie piąte w zmaganiach na 100m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym.

W roczniku 2003 bardzo dobrze spisała się Agnieszka Ancypo. Aga zdobyła srebrny medal w wyścigu na 100m stylem klasycznym. Była też piąta na 100m stylem grzbietowym, ustanawiając przy tym nowy rekord klubu. Z dwoma rekordami klubu wrócił z zawodów Eryk Michałowski. Eryk poprawił je zajmując drugie miejsce w wyścigu na 100m stylem klasycznym oraz piąte w rywalizacji na 100m stylem grzbietowym. Julia Sołoniewicz również włączyła się w rywalizację na zawodach i wróciła do domu z nowymi „życiówkami” na 100m stylem dowolnym /szóste miejsce/ i 100m stylem grzbietowym (ósme miejsce).