Spotkanie autorskie z Mateuszem Połuszańczykiem

26 października 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyło się spotkanie autorskie z panem Mateuszem Połuszańczykiem, poetą, felietonistą i redaktorem sportowym.

Mateusz Połuszańczyk

Pan Mateusz zawodowo zajmuje się również redagowaniem treści internetowych dla serwisu NBA Labs. Urodził się i wychował w Sokółce, gdzie rozpoczęła się jego przygoda z poezją. „Frazy księżyca” to debiut młodego poety. Autor opowiedział publiczności o swoich inspiracjach literackich oraz o tym skąd wzięło się jego zamiłowanie do poezji. W wieku 6 lat usłyszał mroczny wiersz Edgara Allana Poe pt.: „Kruk”, który wyzwolił w nim iskrę poetyckiego ducha.

Spotkanie miało formę luźnego wywiadu. W rozmowie z Grzegorzem Sawickim, dziennikarzem sportowym, a jednocześnie bliskim przyjacielem, opowiedział słuchaczom o swoich początkach, planach na przyszłość i twórczości. Zapytany dlaczego poezja? Odpowiedział z humorem: „ponieważ ma ona niezmierzone horyzonty, można się wyrażać bez granic, a także uwodzić kobiety.” Tomik „Frazy księżyca” to obiecujący początek kariery. Zebrał on bardzo dobre recenzje wśród odbiorców. Podczas spotkania autor zdradził, że w przygotowaniu jest kolejny zbiór wierszy pt. „Soneciarnia”. Zebrani goście, oprócz ciekawej dyskusji, mogli wysłuchać wybranych wierszy poety, które zaprezentował Przemysław Krawiel. Niespodzianką od autora była loteria. Czytelnicy mieli okazję wylosować dwa egzemplarze debiutanckiego tomu z autografem i osobistą dedykacją poety. Choć klimat twórczości pana Mateusza jest melancholijny i mroczny, to na spotkaniu panowała radosna i rodzinna atmosfera.

(EK, BG, Biblioteka Publiczna w Sokółce)


Zobacz również

Skip to content