Puchar Polski Jachtów Kabinowych “Augustów Cup 2018”

Piąta edycja Podlaskiej Ligi Żeglarskiej – regaty Pucharu Polski Jachtów Kabinowych za nami. Impreza została zorganizowana przez augustowski oddział PTTK. W regatach wzięło udział 76 żeglarzy na 21 jachtach. Najliczniejszą klasą była Omega Standard (9 załóg). Sokólski klub reprezentowały trzy załogi – dwie w klasie Omega i jedna w klasie T3.

Regaty w Augustowie 2018

W sobotę rozegrano 4 wyścigi. Wiatr miał siłę od 1 do 3 (w porywach) w skali Beauforta, była piękna słoneczna pogoda, „plażing pełną gębą”:) Była też zacięta walka o każdy metr, długa trasa dostarczała emocji „ścigantom”. Późnym popołudniem zawodnicy zostali ugoszczeni posiłkiem regeneracyjnym oraz sowicie nawodnieni co jest koniecznością po tak upalnym i wyczerpującym dniu. Wieczorem przyszedł czas na rejsy katamaranem po augustowskich jeziorach. Najtwardsi żeglarze przy ognisku do późnych godzin nocnych planowali taktykę na kolejny dzień regat.

W niedziele o godz. 10 odbył się start do piątego biegu. Wiatr o sile 3-5 w skali Beauforta. Z każdym wyścigiem emocje były co raz większe, cały czas losy 5 pierwszych załóg się zmieniały, miały miejsce sytuacje sporne. Dwa protesty zostały rozpatrzone przez komisję sędziowską, nie zmieniły jednak kolejności miejsc, która dla naszych załóg przedstawia się następująco:

Klasa Omega Standard:

  • “A-037” -Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – III miejsce
  • “Czarna Perła” – Przemysław Brzeziński, Antoni Brzeziński, Cezary Sidor – IX miejsce

Klasa T3:

  • “Agi-Bu” – Maciej Bufal, przyjaciele klubu :) – III miejsce

Organizatorzy regat doskonale zadbali o zawodników. Wspaniale było ponownie w tym roku ścigać się w Augustowie! Ostatnim punktem regat było ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród dla uczestników. Reprezentanci z naszego miasta są w czołówce Podlaskiej Ligi Żeglarskiej. Ahoj!

Klub Żeglarski “ŻAGIEL” Sokółka


Zobacz również

Skip to content