Kolarze w kulminacyjnym punkcie sezonu

Kolarze z Sokólskiego Klubu Kolarskiego są w kulminacyjnym momencie sezonu i na brak startów nie mogą narzekać, w weekend 9-10 czerwca 2018 r. reprezentowali Sokółkę w czterech różnych wyścigach.

Sokólscy kolarze

W sobotę sportowcy walczyli na dwóch frontach. Jan Kaźmierowski i Nikola Gliniecka pojechali na Małą Ligę XC do Otwocka. Zajęli tam kolejno 6. i 2. miejsce. Był to wyścig na rowerach MTB. W tym samym czasie kilkuosobowa kadra klubu walczyła na wyścigu szosowym w Kalinowie koło Ełku, notując kilka wartościowych rezultatów w swoich kategoriach.1. miejsce zajął Jan Chadukiewicz. Drugie miejsca należały do Miłosza Chadukiewicza i Kacpra Trochima. Piotr Struczewski był 7., podobnie Daniel Chadukiewicz, a Jakub Radziwonowski uplasował się na 10. pozycji. Niestety wyścigu nie ukończył Jakub Mozolewski.

W każdej z grup startowało około 30-40 zawodników głównie z województwa warmińsko-mazurskiego. Trzeba przyznać, że chłopaki rywalizujący w kategorii Młodzik nie mieli łatwego zadania. Koalicja najliczniejszego w stawce klubu z Olsztyna i zawsze mocnego Biskupca od startu atakowała parami, unikając współpracy, gdy w ucieczce znajdowali się inni cykliści. Mocne tempo spowodowało „selekcję naturalną”, przez co wielu zawodników jadących z tyłu odpadło od głównej grupy.
Dwóch zawodników z Sokółki nie było w stanie przeciwstawić się świetnie zorganizowanej taktyce rywali i po połowie zmagań od peletonu oderwały się kolejno 3-, 2-osobowe ucieczki, łącząc się wkrótce i tworząc mocną grupę czołową. Był to koniec marzeń o medalu. Na otarcie łez Piotr Struczewski popisał się świetnym finiszem i jako pierwszy wpadł na metę z mocno przerzedzonego już peletonu.

W niedzielę Mariusz Nadany ścigał się w Kozienicach na Poland Bike MTB i zdobył tam brązowy medal, zaś trzon zespołu udał się do Olecka na kolejne zawody cyklu Maratony Kresowe. Oto wyniki zmagań na MK w Olecku: