Tydzień czytania dzieciom

Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W tym roku obchodzone było pod hasłem „Czytanie łączy!”. Biblioteka Publiczna w Sokółce jak co roku aktywnie włączyła się w obchody tak ważnej akcji czytelniczej.

Zdjęcie grupowe

Oddział dla Dzieci uczcił święto czarami, wspólnie z „Roztańczonymi Nutkami” z Przedszkola Nr 1. Za pomocą książeczki Rafała Wejnera „Leśna Wróżka” przywołana została dobra czarodziejka – Wróżka od Serduszka – miła, kochająca książki i dzieci. Zaczarowała ona przedszkolaki w czarodziejki i czarodziejów. Ponieważ wakacje tuż tuż, mali magowie z zapałem zajęli się wróżeniem sobie nawzajem, jakie czekają ich atrakcje na wakacje, oraz wybieraniem książek na letnie wyprawy.
Natomiast Filia Biblioteczna Nr 2 w trakcie Tygodnia Głośnego Czytania odwiedziła z teatrzykiem Kamishibai grupę Puchatków z Przedszkola Nr 3. Przedszkolaki wysłuchały bajki „Mój przyjaciel Kemushi”, by za chwilę wykonać pracę plastyczną przedstawiającą głównego bohatera czytanej bajki – motylka Kemushi.

Z kolei Filia Biblioteczna Nr 1 w ramach tej akcji wybrała się do Przedszkola Nr 2, aby na podstawie książeczki “Basia i wolność” porozmawiać o nakazach i zasadach oraz o ich pożyteczności dla nich samych. Ponadto przedszkolaki, dzięki “wędrującej” koronie, na chwilę, wcieliły się w role władców ustalających mądre zasady. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały w prezencie kolorowe zakładki do książek.
Filia Biblioteczna w Starej Kamionce również „nie zasypała gruszek w popiele”. Do udziału w akcji Głośne Czytanie zaprosiła dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego oraz klasę „0” ze Szkoły Podstawowej. Uczestnicy wysłuchali bajki „Szukając Marudka”, czytanego przy użyciu teatrzyku Kamishibai. Dzieci bardzo poruszył los pieska, bowiem prawie wszystkie mają własnych czworonożnych przyjaciół. Na pamiątkę zajęć pokolorowali szablony tytułowego pieska Marudka.

(KB, EK)


Zobacz również

Skip to content