Pierwszy taki koncert w Sokółce

W poniedziałek 21 maja 2018 roku uczniowie Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokółce wystąpili na Dorocznym Koncercie. Popisy młodych muzyków podziwiała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz w z Zastępcą Burmistrza Adamem Kowalczukiem oraz Marszałkiem Województwa Podlaskiego Jerzym Leszczyńskim.

Zdjęcie grupowe

Samorządowa Szkoła Muzyczna działa w Sokółce od września 2017 roku. Inicjatorką jej powstania była Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Obecnie uczy się w niej 46 uczniów.

Zebranych na koncercie powitał Dyrektor SSM Dariusz Jacek Drewnowski. Głos zabrała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Pani Burmistrz poinformowała, że niedawno Gmina Sokółka pozyskała z Ministerstwa Kultury 70 tys. zł na zakup instrumentów muzycznych.

-Widać, że te instrumenty wam się przydadzą, bo nie brakuje chętnych do nauki w naszej Szkole Muzycznej – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Przed publicznością zaprezentowali się następujący wykonawcy: Maciej Rudź, Aurelia Pigiel, Julia Januszkiewicz, Kornelia Malewicz, Oliwia Popławska, Julia Poźniak, Monika Szomko, Michalina Kossakowska, Natalia Dzienis, Karolina Zalewska, Natalia Górska, Zofia Piasecka, Karolina Zalewska, Emilia Górska, Diana Owsiejko, Michał Januszkiewicz, Julia Dębko, Anna Piotrowska, Kamila Supronik, Martyna Aniśko, Kornelia Koper, Paulina Korecka, Augustyn Jackiewicz.

Uczniów przygotowali nauczyciele Samorządowej Szkoły Muzycznej w Sokółce: Daniel Chwaszczewski (saksofon), Adam Drewnowski (waltornia), Dariusz Jacek Drewnowski (puzon), Robert Jurco (akordeon), Grażyna Kowalczuk (flet), Marlena Ostrowska (klarnet), Anna Piotrowska (skrzypce), Paweł Pogoda (trąbka), Aneta Sienkiewicz (fortepian).

Po koncercie Pani Burmistrz zaprosiła wszystkich na tort. Było też pamiątkowe zdjęcie na tle szkoły.

(UM) Fot.: D. Biziuk 

Skip to content