Będzie nowy sprzęt dla OSP

Przedstawiciele czternastu gmin z powiatu sokólskiego i monieckiego spotkali się w poniedziałek 21 maja 2018 roku z Marszałkiem Jerzym Leszczyńskim i Członkiem Zarządu Stefanem Krajewskim, aby podpisać umowy na dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych. Spotkanie odbyło się w Sokólskim Ośrodku Kultury. Rolę gospodarza pełniła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

W tym roku samorząd województwa przeznaczył na wsparcie strażaków ochotników rekordową kwotę 800 tys. zł z przeznaczeniem na zakup m.in. specjalistycznego sprzętu ratowniczo – gaśniczego i odzieży ochronnej.

Zdjęcie grupowe

-Chciałbym podziękować wszystkim strażakom za aktywne uczestnictwo w życiu społecznym i za to, że najczęściej jesteście pierwsi tam, gdzie jest zagrożone życie bądź mienie ludzkie – powiedział Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

Do podziękowań dołączyła się Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Pani Burmistrz podziękowała za przyznane dotacje.

-W imieniu lokalnych samorządowców proszę, aby w przyszłym roku kwota dotacji była jeszcze większa – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Głos zabrał również Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski.

-Wykonujecie wielką pracę i robicie to społecznie, nie otrzymując wynagrodzenia i nie oczekując splendorów – dodał Stefan Krajewski.

Jako pierwsza umowę podpisała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Pani Burmistrz zaprosiła do pomocy przyszłego strażaka ze Starej Kamionki 9-letniego Kubę Szydłowskiego. Tata Kuby jest kierowcą w jednostce OSP w Starej Kamionce.

W sumie podpisano 14 umów z następującymi gminami: Sokółka, Czarna Białostocka, Dąbrowa Białostocka, Goniądz, Jasionówka, Jaświły, Knyszyn, Korycin, Krynki, Krypno, Kuźnica, Mońki, Nowy Dwór, Sidra, Suchowola, Szudziałowo i Trzcianne.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content