Udany start Omegi w Warszawie

W sobotę i niedzielę 12-13 maja 2018 r. na 50-metrowej pływalni Uniwersytetu Medycznego w Warszawie odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. W zawodach wzięło udział 564 zawodników z 85 klubów z całej Polski. Sokółkę reprezentowała czwórka pływaków: Eryk Michałowski, Agnieszka Ancypo, Julia Sołoniewicz oraz Zuzanna Rogowicz.

Pływalnia w Warszawie

W rywalizacji mogli wziąć udział zawodnicy 14-letni i starsi. Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja w kategoriach wiekowych: junior młodszy 14, 15, 16 lat, junior 17-18 lat oraz w kategorii Open. Dla zawodników Omegi były to kolejne zawody, w których startowali razem z najlepszymi zawodnikami kraju, zarówno w swoich kategoriach wiekowych jak i kategorii Open. Można tu było spotkać takie gwiazdy polskiego pływania, jak wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy Konrad Czerniak oraz olimpijczycy Kacper Majchrzak, Kacper Stokowski, Radosław Kawęcki czy Anna Dowgiert. Sokólscy pływacy rywalizowali w sobotnich dwóch blokach zawodów. 

Zawody Grand Prix były dla młodzieży z UKS Omega kolejnym w tym sezonie sprawdzianem na pływalni o wymiarach olimpijskich, mających na celu przygotowanie do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w lipcu br.

W trakcie imprezy pływacy Omegi przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego aktywnie włączyli się w rywalizację, co zaowocowało ustanowieniem czterech nowych rekordów klubu oraz wieloma rekordami życiowymi.
W klasyfikacji 14-latków dobrze zaprezentowała się Zuzanna Rogowicz. Została sklasyfikowana na 13.miejscu w wyścigu na 200m stylem dowolnym oraz 14. na 50m stylem dowolnym. Zajęła również 17. miejsce w swoim starcie na 50m stylem motylkowym. Zuzia w czterech startach poprawiła dwie „życiówki”.

Wśród 15–latków na wysokim poziomie startował Eryk Michałowski. W klasyfikacji rocznika 2003 Eryk potwierdził miano znakomitego żabkarza i zajął: 3. miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym, 8. miejsce na 100m stylem klasycznym. Poza startami w swoim „koronnym stylu” zajął 14. miejsce na 50m stylem motylkowym /nowy rekord klubu/ oraz 18. na 50m stylem dowolnym. W tej samej kategorii wiekowej świetnie spisała się Agnieszka Ancypo, która ustanowiła trzy rekordy klubu na dystansach: 50m stylem motylkowym /5. miejsce/, 100m stylem motylkowym /10. miejsce/ oraz 50m stylem grzbietowym. Była też 10. na 50m stylem dowolnym. Bardzo dobrze zawody w Warszawie będzie wspominać również Julia Sołoniewicz, która we wszystkich swoich startach ustanowiła rekordy życiowe /zajęła 15. miejsce na 10m stylem dowolnym 18. miejsce na 50m stylem motylkowym oraz 19 miejsce na 50m stylem dowolnym/.

UKS Omega

Skip to content