Turniej wiedzy ekologicznej „Jestem Eko i Logiczny”

10 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce odbył się II Gminny Turniej Wiedzy Ekologicznej „Jestem Eko i Logiczny” zorganizowany przez Burmistrz Sokółki we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 w Sokółce i Strażą Miejską w Sokółce. Startowało 8 drużyn ze szkół podstawowych gminy Sokółka.

Zwycięzki smok

W pierwszej części uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu ekologii i ochrony środowiska odpowiadając na wylosowane pytania.
W drugiej części turnieju drużyny prezentowały stroje wykonane z surowców wtórnych. Komisja oceniała nazwę stroju, wykonanie oraz prezentację. Poziom prac był bardzo wysoki, drużyny wykazały się dużą pomysłowością i humorem – stroje wzbudziły zachwyt komisji i zgromadzonej publiczności. Autorzy przepięknych prac otrzymali gromkie brawa, a po burzliwych obradach komisji nagrody ufundowane przez Burmistrza Sokółki. Komisja brała pod uwagę sumę zdobytych punktów z I i II części turnieju. Rozgrywki uatrakcyjnił występ artystyczny uczennic klas czwartych.

Wyniki:
I miejsce – SP 3 w Sokółce: Agnieszka Chłus, Julia Repucho, Daria Sawoń i ich 2 smoki Beztroski Łamacz Serc i jego przyjaciel Szczerbatek.
II miejsce – SP Stara Rozedranka: Dominka Roszkowska, Dominika Kieda, Wiktoria Kondrat – Eko Orzeł.
III miejsce – SP2 w Sokółce: Aleksandra Brodnicka, Julia Oleńska, Sylwia Sitko – Ekostrój.
Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia, a na scenie pojawiły się jeszcze: Ekodetektyw z SP Geniusze, Syrena Królowa Mórz z SP w Starej Kamionce, Ekopampalini z SP w Janowszczyźnie, Suknia Antystresowa z SP w Boguszach, Odnawialna Kolorowa Kolekcja Mody z SP 1w Sokółce

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali w nagrodę talony do zrealizowania w sklepach sportowych i księgarni w Sokółce. Gratulujemy wszystkim startującym w konkursie i ich opiekunom uzyskania wysokich wyników.

SP3

Skip to content