Nasze narciarki wśród najlepszych

Narciarki z Malawicz i Starej Kamionki walczyły o mistrzowskie puchary Podlaskiej Ligii Narciarskiej w Białymstoku.

Zawodniczki wraz z trenerem

We wtorek,  27 lutego 2018 roku na trasach narciarskich Lasu Pietrasze w Białymstoku rozegrano trzecią edycję Podlaskiej Ligi Narciarskiej. Na bardzo dobrze przygotowanych trasach kilkudziesięciu narciarzy z Białegostoku, Supraśla, Starej Kamionki i Malawicz rywalizowało stylem klasycznym na dwóch dystansach – 1,25 km i 2,5 km. Zmagania odbywały się przy trudnych warunkach atmosferycznych (-13 stopni Celsjusza), w kategoriach klas II i I, klas III oraz klas V i IV, VI i VII a także klas II i III gimnazjum. Pomimo siarczystego mrozu wystartowało 16 zawodniczek ze Starej Kamionki i Malawicz. Po raz kolejny nasze narciarki potwierdziły, że należą do najlepszych w regionie.

W biegu na 1250 metrów techniką klasyczną klas V i IV dobrą formę zaprezentowała Mistrzyni Województwa Ela Łowczecka, która o cztery sekundy wyprzedziła Kasię Rećko i zdobyła cenny puchar. Na tym samym dystansie uczennica klasy III Maria Borys pewnie pokonała wszystkie swoje rywalki. Dobiegła do mety z 48 sekundową przewagą sięgając po puchar dla najlepszej zawodniczki w tym biegu. Jednak największą niespodzianką okazał się start Weroniki Czeremcha, która po raz pierwszy wygrała klasyk na 2,5 km zgarniając sprzed nosa puchar Julii Zajczyk, pokonując ją o zaledwie dwie sekundy. Julce przypadło drugie miejsce na podium, zaś Magda Ignatowicz wywalczyła trzecią lokatę. W najstarszej kategorii klas gimnazjalnych Kamila Rećko zajęła świetne trzecie miejsce.

Wszystkim startującym dziewczynkom, w tych mroźnych warunkach, należą się gromkie brawa i uznanie za wolę walki: Patrycji Chomczyk, Wiktorii Jakimik, Angeli Płońskiej, Justynie Szyszko, Zuzi Czabatorowicz, Ewie Rećko,Natalii Fiedorec, Monice i Uli Szomko. Bardzo dobra forma sokólskich narciarek powinna przynieść efekty podczas Finału Igrzysk i Gimnazjady w Białce Tatrzańskiej, na który już w czwartek wyrusza ośmioosobowa reprezentacja, wspierana przez Urząd Miejski w Sokółce oraz rodziców zawodniczek.

Piotr Zaręba

Skip to content