Sokolski UTW ma 10 lat

Istnieje od stycznia 2008 roku. W chwili rozpoczęcia działalności liczył 50 osób. Obecnie na zajęcia uczęszcza 137 słuchaczy. W sobotę 10 lutego 2018 roku Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce obchodził dziesiąte urodziny. Galę zorganizowano w kinie „Sokół”.

W jubileuszowy spotkaniu uczestniczyła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz z Zastępcą Burmistrza Adamem Kowalczukiem.

10 lecie UTW

Pani Burmistrz pogratulowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju sokólskiego UTW. Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wręczyła Prezes UTW Elżbiecie Haponik grawerton następującej treści:

„Składam serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania i szacunku za podejmowane działania na rzecz aktywizacji, edukacji i integracji społeczności osób starszych.

Z podziwem patrzę na Państwa energię i zapał, którymi dzielicie się z innymi podczas różnych spotkań i imprez kulturalnych.

Ten piękny Jubileusz 10-lecia działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce jest świętem nas wszystkich i daje nadzieję, że zawsze jest czas na aktywne życie i zdobywanie wiedzy.

Z całego serca życzę wszystkim osobom skupionym wokół sokólskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dalszych sukcesów w podejmowanych inicjatywach, spełnienia marzeń, nieustającej radości z życia i dużo siły, by każdego dnia stawiać kolejny krok i ruszać z uśmiechem naprzód.”

Życzenia złożyli również m.in.: Poseł Mieczysław Baszko, Tomasz Fiłonowicz w imieniu Jerzego Leszczyńskiego Marszałka Województwa Podlaskiego, Burmistrz Wasilkowa Mirosław Bielawski, Piotr Bujwicki Prezes LGD Szlak Tatarski.

Specjalnie na jubileusz seniorzy przygotowali przedstawienie teatralne pod kierownictwem Michała Dąbrowskiego.

Na zakończenie Prezes UTW Elżbieta Haponik zaprosiła zebranych na tort.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content