Oni rozsławiają Sokółkę

W środę 6 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 na Osiedlu Zielonym w Sokółce odbyło się uroczyste wręczenie nagród Burmistrza Sokółki za szczególne osiągnięcia sportowcom i trenerom z gminy Sokółka. Tego dnia nagrody Burmistrza Sokółki trafiły również do uczniów za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Zdjęcie grupowe

Nagrody wręczyła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. – Tych nagród nie byłoby, gdyby nie Wasz talent. To właśnie Wy rozsławiacie Sokółkę i dlatego jestem z was bardzo dumna! Z tego miejsca chciałabym również podziękować waszym nauczycielom i rodzicom – podkreśliła Pani Burmistrz.

Wręczenie nagród Burmistrza poprzedziło kilka występów artystycznych. Przed publicznością zaprezentowała się grupa mażoretek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce. W dalszej kolejności na scenie wystąpili: grupa taneczno – gimnastyczna „Crazy Frog” oraz zespół muzyczny za Szkoły Podstawowej nr 3, a także dzieci ze Świetlicy Środowiskowej pod Aureolą św. Józefa „Warsztat Przyjaźni”, funkcjonującej przy parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Osiedlu Zielonym.

Jako pierwsi nagrody Burmistrza Sokółki odebrali sportowcy i ich trenerzy. Na ten cel przeznaczono kwotę 43tys. 900 zł. Odebrało je w sumie 67 osób. W tej grupie były również nagrody specjalne za osiągnięcia sportowe dla zawodników Akademii Sportu Falcon i do uprawiającego kulturystykę Patryka Kucharewicza.

Następnie 57 uczniów odebrało nagrody Burmistrza Sokółki za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Przeznaczono na nie 7 tys. 800 zł.

Pani Burmistrz pogratulowała wszystkim wyróżnionym i życzyła im dalszego rozwijania talentów.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content