Medalowe zwieńczenie roku UKS “Batory”

W piątek i sobotę 1-2 grudnia 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Były to dla zawodników UKS Batory najważniejsze zawody, zwieńczenie roku ciężkiej pracy. Do zawodów zostało zgłoszonych 331 zawodników z 12 klubów. Klub UKS Batory reprezentowało 11 dziewcząt i 9 chłopców.

Pływak UKS Batory

Pierwszy dzień zawodów okazał się trudny. Napięcie i stres dawały o sobie znać co odbiło się na technice pływaków. Mimo wszystko naszym zawodnikom udało się zdobyć 3 złote medale. Na 100m stylem klasycznym nie miała sobie równych Wiktoria Kunda. Dwa złote medale zdobył Oskar Kondrat: pierwszy w bardzo obleganej konkurencji 50m stylem grzbietowym, drugi na 100 metrów stylem motylkowym. Również w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym srebrny medal zdobyła Oliwia Awdziej. Kolejnym multimedalistą został Oskar Kochanowicz. Dzień zakończył z dwoma brązowymi krążkami za 50m stylem dowolnym oraz 100m stylem klasycznym. Na sam koniec odbyły się sztafety 4×50 metrów. Nasza męska drużyna (Szymon Mucuś, Oskar Kondrat, Kacper Repucha i Oskar Kochanowicz) zdobyła pierwsze miejsce a żeńska (Maja Nowosada, Maja Zubrzycka, Wiktoria Kunda i Oliwia Awdziej) drugie. Bilans na wieczór wynosił 3 złote, 1 srebrny oraz 2 brązowe medale w konkurencjach indywidualnych oraz złoto i srebro w sztafetach. Co bardzo cieszy nasi pływacy wracając po pierwszym dniu na wypoczynek do domu byli rozluźnieni i w bardzo dobrych nastrojach.

Nastrój z poprzedniego wieczoru utrzymał się do następnego dnia. Wraz z uwagami trenerów przełożyło się to na o wiele lepszą technikę zawodników. Dzięki temu drugiego dni otworzył się worek z medalami. Świetną passę kontynuowali Oskar Kondrat (złoto na 50m stylem motylkowym i brąz na 100m stylem grzbietowym), Oskar Kochanowicz (złoto na 50m stylem klasycznym oraz srebro na 100m stylem dowolnym), Wiktoria Kunda (srebro na 50m stylem klasycznym oraz brąz na 100m stylem zmiennym), Oliwia Awdziej (srebro na 100m stylem grzbietowym). Do medalistów dołączyli weterani: Aleksandra Kaźmierczak, zdobywając srebro na dystansie 100m stylem dowolnym oraz brąz na 50m stylem klasycznym oraz Konrad Zielenkiewicz ze srebrnym medalem na 50m stylem klasycznym. Wisienką na torcie był brązowy medal naszej najmłodszej zawodniczki Mai Zubrzyckiej, która zmierzyła się z bardzo trudną w tym wieku konkurencją 50m stylem motylkowym, gdzie rywalizowała z dziewczynkami starszymi od niej.

Zawody obfitowały w wiele rekordów życiowych wśród naszych zawodników, niektóre z nich były naprawdę spektakularne i przynosiły tyle samo radości, co podium. Ostateczny bilans to 6 złotych 7 srebrnych i 6 brązowych medali. W klasyfikacji generalnej dziewcząt Oliwia Awdziej zdobyła trzecie miejsce a Wiktoria Kunda szóste. Wśród chłopców Oskar Kochanowicz był piąty a Oskar Kondrat szósty. Przełożyło się to na ciekawe nagrody rzeczowe dla naszych utytułowanych multimedalistów.
Na uwagę zasługuje fakt, że klub UKS Batory całkowicie zmiótł wszelką konkurencję w kategorii wiekowej „10 lat i młodsi”. W tej kategorii pływacy zdobyli aż 16 z 19 medali, w tym 2 w konkurencjach drużynowych. Nasi najmłodsi zawodnicy nie mają sobie równych na całym Podlasiu!

Podziękowania należą się rodzicom za pomoc w organizacji i opiece nad zawodnikami oraz pozostałym pływakom: weteranom Oliwii Zubrzyckiej, Julii Oleńskiej, Julii Miejłuk, Weronice Bergiel, Kamilowi Zajkowskiemu, Mateuszowi Czarnowicz, Dawidowi Kretowicz. Pokazali naprawdę wysoki poziom i wspaniałą technikę. Przed młodszymi zawodnikami: Tosią Bułkowską, Magdaleną Ciuchno oraz Szymonem Skoniecznym jeszcze trochę pracy ale już pokazali charakter. Są to młodzi, ambitni sportowcy, z którymi jeszcze nie raz spotkamy się na zawodach.

UKS Batory


Zobacz również

Skip to content