Sprzęt komputerowy i internet dla sokólskich seniorów

Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Sokółce brał udział w X edycji konkursu „Działaj Lokalnie X” 2017 organizowanego przez Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

W terminie od 20 czerwca do 30 listopada 2017 r. był realizowany projekt: „Komputer i internet dla sokólskich seniorów – uczymy się i korzystamy”. Całkowity koszt projektu wyniósł 6090 zł, w tym przyznany grant – 2500 zł, wkład własny finansowy – 600 zł, wkład własny niefinansowy – 2990 zł.

Dzięki realizacji w/w projektu zakupione zostały następujące urządzenia:

  • Laptop 17” z wbudowanym najnowszym programem operacyjnym,
  • Program antywirusowy,
  • Urządzenie wielofunkcyjne: drukarka, kopiarka, skaner,
  • Pendrive, mysz, przedłużacz,
  • Router z wifi.

Ponadto wykonane zostało niezależne przyłącze szerokopasmowego Internetu do biura Oddziału w pokoju nr 17 przy ul. Piłsudskiego 8 (w siedzibie starostwa). Uruchomiona została poczta elektroniczna – nasz adres email: , prosimy zapamiętać, do kontaktu. Przeszkolono wstępnie 7 osób z zarządu i aktywistów Związku w zakresie obsługi urządzeń, korzystania z Internetu i poczty elektronicznej, edycji prostych pism i tekstów.

Zakupiony w ramach projektu sprzęt w całości znajduje się w biurze Oddziału i jest wykorzystywany w bieżącej pracy. Jeszcze w grudniu br. Oddział Związku uzyska dostęp do bankowości internetowej, a w roku 2018 zamierzają uruchomić stronę internetową.

Członkowie Związku dziękują serdecznie Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny” za przyznany grant, który umożliwił przeskok od „długopisu” do najnowszych technik informatycznych. Członkowie postarają się, w tym świecie rozwiniętej technologii, jakoś sobie radzić, bo nie innego wyjścia :)

Czesław Sańko
Koordynator projektu


Zobacz również

Skip to content