Dzień Marchewki w Boguszach

27 października 2017 r. w ramach promowania zdrowego odżywiania przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Boguszach wraz ze swymi rodzicami świętowały Dzień Marchewki.

Marchewkowe Święto

Tego dnia w sali dominował kolor pomarańczowy, a to za sprawą dekoracji oraz „marchewkowych strojów”, w które ubrane były dzieci oraz ich wychowawczyni pani Anna Sańko. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki, w których główną bohaterką była marchewka. Z pomocą rodziców układały marchewkowe puzzle oraz tworzyły olbrzymią wyklejankę przedstawiającą to cenne warzywo. Wiele frajdy sprawiło maluchom wykonywanie marchewkowych kukiełek, gdyż mogły się wykazać swoją pomysłowością.

Głównym punktem dnia było robienie soku oraz surówki z marchwi i ich degustacja. Przedszkolaki miały okazję również spróbować zdrowego i pysznego ciasta oraz babeczek marchwiowych.

Tak spędzony dzień w przedszkolu przyniósł dzieciom wiele radości. Był okazją do wspólnej zabawy, a co najważniejsze przyczynił się do wzrostu wiedzy na temat zdrowotnych właściwości marchewki i posiłków z jej dodatkiem. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy wszystkie maluchy na pewno będą zdrowe i uśmiechnięte.

SP w Boguszach


Zobacz również

Skip to content