Przedszkolacy z czwórki dbają o zdrowe odżywianie

Przedszkolacy z czwórki dbają o zdrowe odżywianie

Już nawet małe dzieci wiedzą jak ważne w ich życiu jest zdrowe odżywianie. W przedszkolu nr 4 w Sokółce przeprowadzono szereg działań mających na celu zwrócenie uwagi dzieci na wartości odżywcze produktów codziennej diety oraz roli warzyw i owoców jako głównego źródła witamin. 

W trakcie zajęć przedszkolnych dużo uwagi nauczycielki poświęciły na temat zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego odżywiania się. Odbyły się zajęcia pt. „Jem zdrowo i kolorowo”. Ponadto na zajęciach plastycznych dzieci wykonały ludziki i zwierzątka z warzyw i owoców, a dzieci starsze prace „Wiem, co jem”.

Odbył się też bal pod hasłem „Żyj zdrowo i kolorowo”. Dzieci popisywały się swoją wiedzą na temat zdrowego żywienia oraz znajomością smaków owoców i warzyw. Dużym wyzwaniem było dla dzieci zjedzenie cebuli i cytryny. Następnie rozpoczęły się zawody z wieloma konkurencjami, m.in. przeciąganie rzepki, toczenie dyni, obieranie jabłek i gotowanie zupy. Wiele uśmiechu wywołało wspólne rozwiązywanie zagadek i rebusów. Całość była przeplatana wesołą zabawą przy skocznej muzyce. Spotkanie zakończyło się degustacją witaminek.

Przedszkole nr 4

Skip to content