Kolarze z Sokółki na Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich

W piątek, 29 września 2017 r. zawodnicy Sokólskiego Klubu Kolarskiego Sokół rywalizowali na Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich w Kwidzynie. Najlepiej zaprezentowała się tam Nikola Gliniecka, która sięgnęła po tytuł wicemistrzyni Polski.

Nikola Gliniecka na podium

„Szukamy nowych talentów” – pod takim hasłem odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski Szkółek MTB. W zmaganiach brali udział sportowcy z roczników 2002-2007. Celem imprezy było wyłonienie młodych utalentowanych kolarzy, którzy w przyszłości rozpoczną karierę w kadrze Polski.

Na zawodach nie mogło zabraknąć kolarzy z Sokółki. Najlepiej pojechała Nikola Gliniecka, która reprezentując sokólską szkółkę kolarską i Sokólski Klub Kolarski Sokół, zdobyła srebrny medal i sięgnęła po tytuł wicemistrzyni Polski w klasach 4.

Bardzo dobry wynik osiągnął też Jan Kaźmierowski, który mimo zajęcia 8. miejsca – również w klasach czwartych – stracił do zwycięzcy jedynie niespełna półtorej minuty. Warto dodać, że Jasiu zaledwie dwa dni po wyścigu w Kwidzynie rywalizował w Mazury MTB w Mrągowie. Wygrał on wszystkie wyścigi z tej serii i zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. 13. miejsce w klasach siódmych wywalczył Radosław Struczewski. W tym samym roczniku Sebastian Sawoń zajął 16. miejsce. Nieco mniej szczęścia miał drugi z braci Struczewskich – Piotr, który uplasował się dopiero na 46. miejscu w rywalizacji klas szóstych.

Drugiego dnia zmagań w Kwidzynie młodzi kolarze ścigali się o Puchar Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. W wyścigu tym startowało ponad 230 zawodników z całej Polski. Czołowe – 7. miejsce zajął Dawid Żygieło. 30. miejsce zajął Sebastian Sawoń, 32 był Radosław Struczewski, a na 42. pozycji przyjechał Piotr Struczewski. Najmłodsi zawodnicy z SKK Sokół: Jaś Kaźmierowski i Nikola Gliniecka uplasowali się odpowiednio na 55. i 56. miejscu, przy czym Nikola zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej, a Jaś był 7.

Szkółka Kolarska w Sokółce działa dzięki dofinansowaniu burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej oraz wsparciu sponsorów. Trenerem młodych kolarzy jest Piotr Kirpsza.

Mariusz Bykowski, Sokólski Klub Kolarski “Sokół”
Autor zdjęć: Szymon Gruchalski