Pokaz modelarski w SP2

W Szkole Podstawowej z Oddz. Integracyjnymi Nr 2 w Sokółce odbył się pokaz modelarski.

Pokaz poprowadził Pan Arnold Maculewicz z Czarnej Białostockiej, uzdolniony i zapalony modelarz. Towarzyszył mu Pan Leszek Chodyko z Gliniszcza Wielkiego, który w trakcie prezentacji pilotował małe modele latające. Przelatywały one nad głowami słuchaczy, wywołując ogromną radość. Na zakończenie Pan Arnold zaprezentował model poduszkowca, pokazując że modelarstwo nie ogranicza się tylko do maszyn latających.

Publicznością byli przede wszystkim uczniowie klas IV i V. Pan Arnold zachęcał młodych ludzi do zainteresowania się modelarstwem, które jest nie tylko dobrą zabawą ale też rozwija umysł, umiejętności matematyczne i umiejętności z dziedziny fizyki. Zaznaczył również, że modelarstwo nie musi być wcale drogim hobby, gdyż dzieli się ono na wiele kategorii, zaczynając od małych modeli styropianowych, kończąc na dużych z silnikami spalinowymi. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Pokaz swoją obecnością zaszczycił Wiceburmistrz Sokółki Pan Adam Kowalczuk, który wraz z uczniami również spróbował swoich sił w sztuce puszczania modeli.

Krzysztof Andrzejewski, SP2


Zobacz również

Skip to content