Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Katarzyna Janowicz -Timofiejew

29 września 2017 r. obchodzony był Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci.

Czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Biblioteka Publiczna w Sokółce kolejny już raz włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i zorganizowała spotkanie autorskie z pisarką Katarzyną Janowicz -Timofiejew. Pani Katarzyna jest autorką książek i czasopism dla dzieci, w tym książek logopedycznych.

Podczas spotkania uczniowie kl. I ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historyjek czytanych przez pisarkę. Chętnie z nią rozmawiały, zadawały wiele pytań związanych z jej życiem oraz z jej książkami. Podczas spotkania poznały książki  opisujące różne przygody małych bohaterów i towarzyszących im zwierząt: „Jak babcia Ada czytała wiersze”, „Gwiazdka Antosia”, „Opowieści Gawrona”, „Albertynka”, „Azorek”.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały w prezencie książeczki napisane przez panią Katarzynę Janowicz-Timofiejew i ustawiły się w kolejce po jej autograf. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze dziecięcego zaciekawienia. Niewątpliwie pobudziło ono wyobraźnię uczniów, dostarczyło im wiele radości i zachęciło do jesiennego czytania.

(BP)

Skip to content