Zebrano 1400 kg żywności

W dniach 29-30 września 2017 r. w Sokółce odbyła się zbiórka żywności w ramach akcji „Pomóż dzieciom, podziel się dobrym posiłkiem”.

Około 130 wolontariuszy w sklepach na terenie naszego miasta zebrało łącznie 1400 kg żywności, w tym:  mleko – 104 l, mąka – 288 kg, makaron, ryż, kasze – 601,80 kg, cukier – 209 kg, konserwy mięsne – 30,73 kg. Z zebranych darów zostaną sporządzone paczki najuboższym uczniom sokólskich szkół oraz podopiecznym Fundacji „SFL” – dzieciom ze świetlic środowiskowych „Stokrotka” i „Koniczynka”.

Fundacja “Sokólski Fundusz Lokalny” składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności, szczególne mieszkańców Sokółki, którzy podzielili się żywnością z najuboższymi, wolontariuszom, dyrektorom i pedagogom szkół oraz młodzieży.


Fundacja “SFL” bierze udział w Programie „Decydujesz, pomagamy”

Projekt “wypełnijMY miasto drZeWAMI !” znalazł się w gronie wysoko ocenionych wniosków i zyskał uznanie ekspertów oraz Komisji Grantowej. Projekt przechodzi zatem do etapu głosowania, które rozpoczyna się w sklepach Tesco 3 października 2017 r. Poprzez działania w projekcie fundacja “Sokólski Fundusz Lokalny” chce by w Sokółce było więcej okolic wypełnionych zielenią – zostaną posadzone drzewa i krzewy. Pomóżmy Fundacji SFL oddając na nich swój głos.

Maria Talarczyk, Fundacja SFL

Skip to content