VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Szkoła w Starej Kamionce

Społeczność Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce po raz trzeci wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day – WMTDay).

Jest to święto obchodzone na całym świecie, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. W bieżącym roku swój udział zgłosiło 3882 szkoły z całego świata, w tym 3716 z Polski. Uczniowie szkoły w Starej Kamionce przez cały miesiąc przypominali tabliczkę mnożenia i ćwiczyli poprawność rachunkową.

W ostatnich dniach września odbył się turniej drużynowy „Tabliczka mnożenia to dla nas fraszka!” oraz egzamin o tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, które były podsumowaniem całomiesięcznych przygotowań. Turniej był nietypową, atrakcyjną formą nauki przez zabawę. Uczniowie zostali podzieleni na drużyny zróżnicowane wiekowo. Dzieci z klasy drugiej były „żywymi pionkami”, które dzielnie pokonywały kolejne pola gry planszowej rozwiązując przydzielone im zadania. Podczas zabawy wszyscy uczestnicy musieli wykazać się między innymi umiejętnością poprawnego liczenia, wskazywania dzielników danej liczby, znajomością zasad potęgowania, pierwiastkowania oraz znajomością cech podzielności liczb.

W piątek, 29 września 2017 r. uczniowie zdali pomyślnie egzamin z tabliczki mnożenia i otrzymali Certyfikaty EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Koordynatorami imprezy były panie: Anna Matuk, Joanna Chłus i Joanna Gejdel.

SP w Starej Kamionce

Skip to content