Zaproszenie na wyścigi kolarskie

Największa impreza kolarska w regionie wystartuje 9 września 2017 r. W tym roku na kolarzy czekają dwa dni ścigania w Sokółce i Dąbrowie Białostockiej na zupełnie nowych trasach niż dotychczas.

XXXVI Memoriał im. Stanisława Kirpszy odbędzie się 9 września w Sokółce, dzień później kolarze przeniosą się do Dąbrowy Białostockiej, gdzie zostanie rozegrane XII Międzynarodowe Kryterium im. Józefa Gościło.

W zawodach będą mogli wziąć udział zawodnicy od żaka po juniora. Na starcie staną również amatorzy, dla których przewidziano kategorię Open.

Podczas memoriału kolarze ścigać się będą na 17-kilometrowych pętlach na trasie Sokółka – Drahle – Bobrowniki – Stara Kamionka – Pawełki – Wojnachy – Sokółka. Juniorzy będą mieli do pokonania pięć okrążeń (85 km), junior młodszy, juniorka oraz open – w tym amatorzy – 4 okrążenia (68 km), młodziczka, młodzik, juniorka młodsza i żak 2 okrążenia (34 km), a żakini – 1 okrążenie.

Biuro zawodów znajdować się będzie w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce (ul. Osiedle Zielone 2). Tam od godziny 10 będą prowadzone zapisy. Pierwsza kategoria wystartuje o godzinie 13.

Organizatorami memoriału są: Gmina Sokółka, Starostwo Powiatowe w Sokółce, Sokólski Klub Kolarski Sokół, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, Podlaski Okręgowy Związek Kolarski.

Drugiego dnia, w niedzielę, w Dąbrowie Białostockiej rozegrane zostanie XII Kryterium im. Józefa Gościło. Zawodnicy ścigać się będą na 2,2 km pętlach ulicami: Sulika, Armii Krajowej, Szkolną, Tysiąclecia Państwa Polskiego, plac Kościuszki, Wesołą, Obwodową, Sulika.

Biuro wyścigu będzie się mieścić w budynku przy stadionie miejskim (ul. J. Tuwima). Będzie ono czynne od godziny 8.30. Zawodnicy wystartują o godz. 11.

Organizatorami kryterium są: M-GOK w Dąbrowie Białostockiej, Gmina Dąbrowa Białostocka, Sokólski Klub Kolarski „Sokół”, Podlaski Okręgowy Związek Kolarski.

Bieżące informacje dotyczące wyścigów są publikowane na stronie wydarzenia na Facebooku

Imprezy patronatem objęli: Burmistrz Sokółki, Starosta Sokólski i Burmistrz Dąbrowy Białostockiej.

Stanisław Kirpsza – którego imię upamiętnia rozgrywany Memoriał – pochodził z podsokólskich Igrył. Był zawodnikiem Gwardii Białystok i Legii Warszawa. Dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski w drużynowym wyścigu szosowym na 100 km (1978 i 1979 w barwach Legii Warszawa) i wyścigu torowym na 4000 m. Również dwukrotnie sięgał po brązowy medal mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas (1974 i 1979). Zginął tragicznie 8 października 1980 roku.

Józef Gościło – któremu poświęcone jest kryterium uliczne w Dąbrowie Białostockiej, pochodził z Suchowoli. Jeszcze jako dziecko przeprowadził się z rodzicami do Białegostoku. Jeździł w barwach Ogniska Białystok, Gwardii Katowice i Legii Warszawa. Należał do krajowej czołówki, w 1982 roku startował w Wyścigu Dookoła Polski, odpowiedniku dzisiejszego Tour de Pologne. Zmarł po ciężkiej chorobie w wieku zaledwie 36 lat.

Piotr Kirpsza


Zobacz również

Skip to content