I Międzynarodowy Memoriał Ireny Warakomskiej

Memoriał szachowy w Suwałkach

Od 11 do 18 sierpnia 2017 r. Suwałki gościły 276 szachistów na I Międzynarodowym Memoriale Ireny Warakomskiej.

Turniej wzorowo zorganizowało Stowarzyszenie im. Ireny Warakomskiej. Stowarzyszenie założyły dzieci pani Ireny: Monika, Ania, Artur i Tomasz dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłej mamy. Pani Irena była bardzo aktywnym prezesem klubu szachowego Hańcza Suwałki.

Turniej odbywał się w czterech grupach. Szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka walczyli w grupie D (dzieci do lat 12). Do gry w tej grupie przystąpiło 50 szachistów w wieku od 6 do 12 lat.

Końcowa klasyfikacja szachistów ASU Sokółka:
10 miejsce – Maliszewski Stefan (9 lat) – 6,0 pkt
Dziewczęta:
7 miejsce – Bochenko Oliwia (9 lat) – 5,0 pkt
8 miejsce – Wiszowata Magdalena (8 lat) – 4,5 pkt

Wyniki uzyskane w turnieju przez szachistów ASU są zadowalające, wszyscy uzyskali dodatni bilans pojedynków i postęp w rozwoju umiejętności szachowych. Zdobyli cenne doświadczenie turniejowe gry w szachach klasycznych z silnymi przeciwnikami. Oprócz gry w turnieju był czas na trening popołudniowy jak i zwiedzanie uroczych miejsc pogodnych Suwałk. Wszyscy uznali że ten turniej na stałe zagości w kalendarzu startów ASU Sokółka.

Trener ASU Sokółka dziękuję zawodnikom i ich rodzicom za zaangażowanie się w organizację wyjazdu na turniej oraz opiekę nad zawodnikami w czasie wolnym.

Trener ASU Sokółka
Józef Bochenko


Zobacz również

Skip to content