Podróż do Ameryki z biblioteką

Zajęcia w bibliotece

Przedostatnie, wtorkowe wakacyjne zajęcia z biblioteką odbywały się pod hasłem „Podróż do Ameryki z biblioteką”.

Spotkanie rozpoczęto na świeżym powietrzu czytaniem wierszyków traktujących o części północnej kontynentu amerykańskiego oraz opowiadań o żyjących tam zwierzętach. Mimo, że deszcz pokrzyżował plany, uczestnicy zajęć nie poddali się i bawili się doskonale do samego końca. Dzieci miały okazję zapoznać się ze zwyczajem nadawania imion przez plemiona indiańskie czy piktogramami ze słownika Indian Nawaho.

Gościem specjalnym był Marek Tochwin ze swoją kolekcją replik ASG. Młodym uczestnikom, szczególnie chłopcom ogromną frajdę sprawiła możliwość przymierzenia hełmu, kamizelki kuloodpornej, popatrzenia przez lunetę karabinu i zapoznanie z historią broni. Porządku, ładu i przestrzegania kultury w czytelni pilnował miejscowy szeryf, z którym dzieci chętnie pozowały do zdjęć. Oczywiście nie obyło się bez zabaw. Mali Indianie zmierzyli się z wyzwaniem jakim było strzelanie z łuku do celu, odgadywaniem kształtu z zawiązanymi oczami, przeciąganiem liny czy puszczaniem baniek olbrzymek. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane rożkami popcornu.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wolontariuszom, którzy wsparli ich w organizacji zajęć: Krystynie Marcinkiewicz, Marcinowi Pogorzelskiemu oraz Jarosławowi Sawoń

Na ostanie wakacyjne zajęcia zapraszamy we wtorek, 29 sierpnia 2017 r.

Działanie na rzecz dzieci spędzających wakacje w mieście możliwe jest dzięki dofinansowaniu z programu Działaj Lokalnie X 2017, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Burmistrza Sokółki ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii.

(KB)

Skip to content