Ciężkie warunki i dobre wyniki w Rajgrodzie

Na jeziorze Rajgrodzkim

W dniach 1-2 lipca 2017 r. odbyły się XXXIV Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Rajgrodzkiego. Klub Żeglarski „Żagiel” reprezentowały dwie załogi.

W sobotę przeprowadzono 3 wyścigi po trójkącie. Do wyścigów przystąpiło 8 jachtów klasy Omega oraz jachty Kabinowe. Wiatr wiał z siła 4-7 w Skali Beauforta. Parę jachtów wycofało się w trakcie biegów, dwie Omegi zaliczyły wywrotkę. Chwilami warunki były bardzo ciężkie. Na szczęście załogi klubowe z Sokółki wyszły z opresji bez szwanku.

Wyniki naszych załóg w klasie Omega w pierwszym dniu regat przedstawiają się następująco:

  • „A-037” – Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Katarzyna Czarniecka – 1 miejsce
  • „Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – 2 miejsce

W niedzielę został rozegrany jedynie jeden długi wyścig. Na starcie stawiło się wiele załóg. Pogoda typowo „butelkowa” chodź po deszczowej nocy opady w czasie zawodów były małe. Siła wiatru w porównaniu z dniem poprzednim zmniejszyła się do 2-5 w skali Beauforta. Niestety zdarzały się wywrotki i parę jachtów wycofało się z wyścigu lub go nie ukończyło. Do mety dopłynęło 8 załóg. Niedzielne wyniki naszych załóg w klasie Open z Biegu o Błękitną Wstęgę Jeziora Rajgrodzkiego przedstawiają się następująco:

  • „A-037” – Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Katarzyna Czarniecka – 2 miejsce
  • „Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – 7 miejsce

Klub Żeglarski „Żagiel” serdecznie dziękuje za miłe przyjęcie oraz gościnę dla Komandora Zawodów oraz przyjaciół żeglarzy z Y.C. ARCUS! AHOJ!

KŻ Żagiel

Skip to content