Dzieci przyjechały do Sokółki

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska spotkała się z uczestnikami VI Archidiecezjalnej Pielgrzymki Dzieci Pierwszokomunijnych, która odbyła się w sobotę 3 czerwca 2017 roku w Sokółce.

Zdjęcie na scenie

Dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii, przyjechały do Sokółki z terenu całej Archidiecezji Białostockiej. Grupa uczestniczyła w uroczystej mszy, jaka została odprawiona pod sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego. Nabożeństwu przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski – Honorowy Obywatel Gminy Sokółka, a jednocześnie pomysłodawca Pielgrzymki Dzieci Pierwszokomunijnych do Sokółki.

Kolejnym punktem programu było wspólne spotkanie na sokólskim stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie z myślą o dzieciach przygotowano różne gry, zabawy i konkursy prowadzone przez animatorów.

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podziękowała Księdzu Arcybiskupowi Edwardowi Ozorowskiemu za obecność w naszym mieście. W związku z odejściem Księdza Arcybiskupa na emeryturę, Pani Burmistrz wręczyła Jego Eminencji pamiątkowy obraz.

– Proszę traktować Sokółkę jak swój drugi dom – powiedziała do Księdza Arcybiskupa Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content