Złoto Norberta w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego

Norbert Kopeć odniósł bezapelacyjne zwycięstwo w grupie chłopców do lat 14 w szachowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów. Norbert pokonał wszystkich rywali i zdobył komplet punktów.

Na podium

Turniej odbywał się w dniach 26-28 maja 2017 r. w Wasilkowie w Zajeździe Jard “Nad Zalewem”. Organizatorem był Podlaski Związek Szachowy w Białymstoku, a sędzią głównym Leszek Zega. Turniej wyłonił najlepszych szachistów w województwie podlaskim wśród dziewcząt i chłopców, w kategoriach wiekowych: do lat 8, 10, 12, 14, 16, 18. Do rozegrania było 9 rund w tempie 30 minut, plus 30 sekund za wykonany ruch na zawodnika. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, medale, nagrody pieniężne, a wszyscy otrzymali dyplomy.

Sokólski klub reprezentowało 20 zawodników. Swoje kategorie podwyższyli: Ewa Mudrewicz (IV), Gabriela Hapoń (IV), oraz Błażej Dobrzyński (V). Klub reprezentowali również: Jan Giełażyn, Weronika Lisowska, Zuzanna Grygorczyk, Gabriel Zajkowski, Nicolas Wierzbicki, Kornel Woronko, Aleksandra Stupak, Bartosz Stupak, Piotr Stańczk, Lena Stańczuk, Łukasz Szydłowski, Rafał Szydłowski, Piotr Hapoń, Patrycja Hapoń, Iga Miron, Karina Miron.

LUKS Orient Sokółka zajął 6 miejsce w klasyfikacji drużynowej i otrzymał wspaniały puchar.

Podziękowania należą się trenerom: Tomaszowi Kozłowskiemu, Karolowi Milewskiemu, Kacprowi Widelskizie za przygotowanie do turnieju, oraz  rodzicom za opiekę, transport i wspaniały doping.