25 medali UKS Omega na zawodach w Augustowie!

W dniach 26-27 maja 2017 r. odbył się Wielobój Pływacki o Puchar Burmistrza Augustowa. W dwudniowych zmaganiach rywalizowało 319 zawodników z 14 klubów z naszego regionu oraz dwa kluby z Litwy. Nasze miasto reprezentowały kluby UKS Omega oraz UKS Batory.

Zawodnicy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Czarneckiego zdobyli w tej rywalizacji 25 medali: 13 złotych, 4 srebrne oraz 8 brązowych.

Zdjęcie grupowe

Były to wymagające zawody, sprawdzające wszechstronność oraz szybkość zawodników, ponieważ musieli oni startować we wszystkich stylach pływackich na dystansach sprinterskich (50m, 100m i 200 m). Zawody odbywały się w 7 kategoriach wiekowych. Każdy pływak miał prawo startu w 5wyścigach indywidualnych. Dodatkowo zawodnicy 10 i 11 letni brali udział w drużynowym wieloboju dzieci i startowali oddzielnie w czterech stylach pływackich.

W najmłodszej kategorii wiekowej 9 lat i młodsi swój pierwszy medal zdobyła Amelia Jurgiel. Był to brąz na dystansie 50m stylem dowolnym.

W kategorii wiekowej 10 lat na wyróżnienie zasługują starty Moniki Malickiej, która trzykrotnie stawała na podium. Monika zdobyła złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym, srebrny na 50m stylem dowolnym oraz brąz na 100m stylem zmiennym. Monika zajęła drugie miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku.

Wśród 11- latków najlepiej spisała się Iga Kuklicz, która trzykrotnie stawała na podium. Iga zdobyła złoty medal na dystansie 100m stylem grzbietowym, srebrny na 100m stylem dowolnym oraz brąz na 100 m stylem klasycznym. W klasyfikacji generalnej w swoim roczniku zajęła czwarte miejsce. Z dobrej strony zaprezentował się Oliwia Radel, która była trzykrotnie piąta w rywalizacji na dystansach 200m stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym i 200m stylem zmiennym. Wśród chłopców z rocznika 2006 dobry start zaliczył Michał Miszkin, który był czwarty na 100m stylem klasycznym.

W roczniku 2005 najlepiej wypadł Daniel Mrozowicz, który zdobył dwa medale: srebro na 50m stylem klasycznym i brąz na 100m w tym samym stylu. Z brązowym medalem na dystansie 100m stylem klasycznym z zawodów wróciła również Oliwia Steć. Blisko podium był jej koleżanka Justyna Łopatecka, która w wyścigu na 100m stylem grzbietowym była czwarta.

W roczniku 2003 bardzo dobrze wypadła Maja Garkowska zdobywając pięć medali. Maja sięgnęła po złoto na dystansie 100m stylem klasycznym, srebro na 100m stylem zmiennym oraz trzykrotnie brąz  w wyścigach na 50m i 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem klasycznym.

W roczniku 2002 multimedalistką została Gabrysia Czarnowicz, która zwyciężyła we wszystkich pięciu startach. Gabrysia nie miała sobie równych w wyścigach na 50m i 100m stylem grzbietowym, 50m stylem motylkowym, 50m stylem dowolnym, 100m stylem zmiennym.

W roczniku 2001 i starsi  pięciokrotnie na  najwyższym stopniu podium  stawała Ola Rogowicz. Ola zwyciężyła na dystansach 50m stylem motylkowym, 50m i 100m stylem grzbietowym,50m stylem klasycznym 100m stylem zmiennym.

Dobrze spisali się pozostali zawodnicy UKS Omega: Paweł Czaban,  Szymon Kochanowski, Kamil i Piekarski, Jakub Ignatowicz, Łukasz Biziuk, Jakub Boguszewski, Maja Mrozowicz, Michalina Kossakowska, Maja Bakun, Oliwia Ignatowicz, Weronika Leosz, Kamila Grynczel, Zuzanna Breczko, którzy włączyli się w rywalizację na zawodach i poprawili rekordy życiowe. Dla większości z nich były to pierwsze kroki w pływackiej karierze.

Wyjazd na zawody pływackie był możliwy dzięki realizacji projektu „Pływaj jak Mistrz III” dofinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Sokółce.

UKS Omega


Zobacz również

Skip to content