8 medali UKS Omega na zawodach w Olsztynie

W minioną sobotę i niedzielę odbyły się w Olsztynie Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta. Starowało w nich ponad 500 zawodników 40 klubów pływackich z Polski, Litwy, Ukrainy i Rosji. Mimo dużej rywalizacji podopieczni trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego przywieźli osiem medali: 2 złote, 4 srebrne i 2 brązowe.

Skok do wody

Poziom zawodów był bardzo wysoki, wśród uczestników było wielu mistrzów i medalistów Mistrzostw Polski. Impreza była bardzo atrakcyjna dla zawodników, ponieważ mogli się wykazać na we wszystkich stylach pływackich i rywalizować na wszystkich możliwych dystansach. UKS Omega reprezentowało pięciu zawodników z roczników 2004, 2003 i 2002: Agnieszka Ancypo, Zuzanna Rogowicz, Julia Sołoniewicz, Gabriela Poczobutt Odlanicka oraz Eryk Michałowski.

Zawody rozgrywano na 50-metrowym basenie i były dla pływaków kolejnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski Juniorów, które odbędą się na początku lipca br.

W roczniku 2004 znakomite starty zaliczyła Zuzanna Rogowicz. Zuzia zdobyła złoty medal na dystansie 200m stylem dowolnym. Do tego dołożyła srebro na 50m stylem dowolnym i dwukrotnie była czwarta na dystansach 100m i 400m stylem dowolnym. W klasyfikacji końcowej na najlepszą zawodniczkę imprezy w roczniku 2004 (suma punktów FINA za 3 najlepsze starty) Zuzia zajęła wysokie czwarte miejsce.

Wśród chłopców z rocznika 2003 wspaniale zaprezentował się Eryk Michałowski, który został multimedalistą imprezy. Zawodnik Omegi zdobył cztery medale: złoty na dystansie 50m stylem klasycznym, dwukrotnie srebrny na dystansach 100m i 200m stylem klasycznym oraz sięgnął po brąz w wyścigu na 400m stylem zmiennym.

W rywalizacji dziewcząt z rocznika 2003 bardzo dobrze zaprezentowała się Agnieszka Ancypo. Aga zdobyła srebrny medal na dystansie 100m stylem dowolnym oraz brąz na 50m stylem dowolnym (do srebra zabrakło jej 0,01s). W tym samym roczniku udane starty zaliczyła Julia Sołoniewicz, która zajęła piąte miejsce w wyścigach na 50m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym oraz siódme na 50m stylem motylkowym.

W roczniku 2002 o podium „otarła się” Gabriela Poczobutt Odlanicka, zajmując czwarte miejsce w wyścigu na 200m stylem klasycznym. Gabriela była też szósta w rywalizacji ma dystansie 50m stylem klasycznym.

UKS Omega


Zobacz również

Skip to content