Sokólska orkiestra ma pięć lat

Powstała w grudniu 2011 roku. Obecnie w jej szeregach gra ponad 30 osób. W niedzielę 22 stycznia 2017 roku Miejska Orkiestra Dęta z Sokółki obchodziła piąte urodziny. Z tej okazji w sokólskim kinie „Sokół” zorganizowano jubileuszowy koncert.

Sokólska orkiestra

„Z okazji jubileuszu 5-lecia działalności Miejskiej Orkiestry Dętej w Sokółce, składam serdeczne gratulacje i podziękowanie za twórczy wkład w ubogacenie uroczystości patriotycznych i lokalnych imprez. Dziękuję za niezapomniane przeżycia artystyczne, a także wiele emocji i wzruszeń dostarczanych podczas każdego koncertu sokólskiej Miejskiej Orkiestry Dętej. Życzę dalszego rozwoju i kolejnych jubileuszy” – pismo o takiej treści przekazała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska na ręce Kapelmistrza Leszka Szymczukiewicza.

– Dziękuję Panu za miłość do muzyki i do młodzieży – podkreśliła Pani Burmistrz zwracając się do Kapelmistrza.

Burmistrz Sokółki dodała, że wszyscy członkowie orkiestry swoim zachowaniem prezentują wielką klasę. Pani Burmistrz podziękowała również mażoretkom i ich opiekunkom – Katarzynie Reszucie oraz Magdalenie Breńko.

Moment powstawania Miejskiej Orkiestry Dętej przypomniał Radny Rady Miejskiej w Sokółce Sławomir Sawicki.

– Orkiestra tworzyła się przez dwa lata. Trzymałem kciuki, żeby się udało. Gratuluję Wam, że jesteście i wciąż się rozwijacie – powiedział Radny Sławomir Sawicki.

Zarówno Burmistrz Ewa Kulikowska, jak też Kapelmistrz Leszek Szymczukiewicz podziękowali poprzednim władzom miejskim za podjęcie decyzji, dzięki której orkiestra została powołana do istnienia.

– Talenty, które drzemią w młodych ludziach, udało się wydobyć dzięki orkiestrze. To, co na początku wydało się niemożliwe, stało się możliwe – dodał Dziekan Dekanatu Sokólskiego Ks. Stanisław Gniedziejko.

Podczas jubileuszowego koncertu orkiestra zagrała osiem utworów. Potem były trzy bisy, wspólne zdjęcie i tort dla wszystkich.

Od samego początku Miejską Orkiestrę Dętą w Sokółce prowadzi Leszek Szymczukiewicz, pochodzący z Czarnej Białostockiej absolwent studiów muzycznych w Gdańsku. Zespół powstał z inicjatywy sokólskiego samorządu gminnego, który na zakup instrumentów przeznaczył około 60 tys. zł. W pierwszym roku istnienia orkiestra wystąpiła przed publicznością siedem razy. Orkiestranci spotykają się na próbach w Gimnazjum nr 1 w Sokółce. Od 2013 roku zespołowi towarzyszą mażoretki.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content