Weekend obfitował w turnieje szachowe

Weekend 14-15.01.2017 r. obfitował w turnieje szachowe, szczególnie dla zawodników, którzy grali po raz pierwszy. W sobotę w Białymstoku odbył się „Turniej szachowy na dobry start” organizowany przez Akademię Gambit, natomiast w niedzielę „Mój pierwszy turniej szachowy 2017” organizowany na stadionie Jagiellonii przez Stowarzyszenie Szkółka Szachowa w Białymstoku. W turniejach wzięli udział zawodnicy LUKS Orient Sokółka.

Zdjęcie grupowe

W „Turnieju szachowm na dobry start” (14-01-2017) wśród dziewcząt zajęliśmy pierwsze trzy miejsca (o kolejności decydowała punktacja dodatkowa):
1. Stańczuk Lena (4 pkt.)
2. Hanczaruk Olga (4 pkt.)
3. Hanczaruk Lena (4 pkt.)

Wśród chłopców 3 miejsce zajął: Dominik Wilczyński (4 pkt.). Klub reprezentowali godnie również: Pieszko Adrian, Stańczuk Piotr, Czarnowicz Aleksandra, Kozłowska Julia, Daszuta Marcin, Mudrewicz Jan, Hapoń Patrycja, Dobrzyński Błażej.

W zawodach „Mój pierwszy turniej szachowy 2017” (15-01-2017) Patrycja Hapoń zdobyła drugie miejsce wśród dziewcząt urodzonych w 2011 r.

Nieco starsi doświadczeniem zawodnicy, mogli się zmierzyć w Turniejach Białostockiej Ligi Szkolnej do lat 9, gdzie na uwagę zasługuje wysokie 8 miejsce Kornela Woronko (5pkt z 7). W tym turnieju uczestniczyli również: Giełażyn Jan, Mudrewicz Ewa oraz Szydłowski Łukasz. W niedzielę w Turnieju BLS do lat 13 grali również: Gabriela i Piotr Hapoń.

Bardzo cieszy rosnąca forma zawodników, coraz lepsza gra i co za tym idzie, co raz lepsze wyniki. Obecnie w LUKS Orient, trenuje 37 zawodników (14 dziewcząt i 23 chłopców) od 6 do 14 lat, w 6 grupach, a po feriach rusza kolejna grupa „Kursu podstawowego” w której jest już prawie komplet. Za szkolenie od września 2016 r. odpowiada Instruktor FIDE Tomasz Kozłowski, Karol Milewski i Kacper Widelski. We wrześniu pomagał również Paweł Szymaniuk. W turniejach Sokólskiej Ligi Szachowej (w każdy roboczy wtorek o godz. 17.15 w „Domu Rodzinnym Serce”) aktywnie uczestniczy dziewięciu seniorów.

Wyjazd na zawody możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Pana Łukasza Moździerskiego.

Autorzy zdjęć: A. Kozłowska, A. Hanczaruk, E. Hapoń, Szkółka Szachowa w Białymstoku.

Wojciech Zajkowski

Skip to content