II Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych

4 stycznia 2017 r. w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce odbył się II Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. W bieżącym roku swoje umiejętności zaprezentowało 69 wykonawców z 7 szkół naszej gminy.

Przegląd kolęd 2017Zaprezentowali się soliści, duety, mniejsze zespoły i chóry. Zabrzmiały tradycyjne kolędy tak jak: „Anioł pasterzom mówił”, „Mizerna cicha”, „Gdy śliczna Panna”, „Dzisiaj w Betlejem”, a także związane z naszym życiem codziennym – pastorałki np.: „Gore gwiazda Jezusowi” i „Sianko na stół”. W wykonaniu młodzieży usłyszeliśmy również współczesne piosenki świąteczne: „Mario czy Ty wiesz”, „Tak jak śnieg” czy „Jest taki dzień”.

Różnorodność utworów sprawiła, że tegoroczny Przegląd był ciekawy i pozwolił powrócić na chwilę wspomnieniami do świątecznej atmosfery.

W kolejności wystąpiły szkoły: Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce, Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance, Szkoła Podstawowa w Geniuszach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokółce, Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce, Szkoła Podstawowa w Boguszach, Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce oraz Gimnazjum nr 1 w Sokółce.

Niespodzianką podczas Przeglądu było wykonanie przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Sokółce utworu pt. ”Bambino jazzu”. Na saksofonie zagrał Michał Kułak, na werblu Maciek Iłenda, wokalu użyczyli Kaja Klimczak i Miłosz Zarzecki. Uczniów przygotowała Pani Joanna Snochowska-Grygo. Rozbawiona publiczność podziękowała artystom gromkimi brawami.

Pani Dyrektor Bogusława Szczerbińska wręczyła opiekunom zespołów podziękowania a wykonawcom pamiątkowe dyplomy i upominki. Uczniowie Daria Arciuch i Dawid Kisiel, którzy prowadzili cały przegląd, zaprosili wszystkich artystów na scenę do wspólnego zaśpiewania kolędy „Przybieżeli do Betlejem”. Po krótkiej sesji fotograficznej uczestnicy Przeglądu udali się na słodki poczęstunek.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Gimnazjum nr 1, Pani Joanny Babik za przygotowanie pięknej dekoracji oraz Pani Joanny Snochowskiej-Grygo za przygotowanie Przeglądu i nadzór nad jego przebiegiem. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy swoją pracą wsparli organizację II Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Sokółce. To właśnie takie spotkania są okazją do kultywowania tradycji śpiewania kolęd i pastorałek. Już dziś zapraszamy na kolejny Przegląd – do zobaczenia za rok!

Zespół ds. promocji w Gimnazjum nr 1


Zobacz również

Skip to content