Trzej Królowie szli w orszaku

Sokółka znalazła się wśród pół tysiąca miejscowości w całej Polsce, przez które w piątek 6 stycznia 2017 roku przeszedł Orszak Trzech Króli. W ślad za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem podążał tłum sokółczan z Burmistrz Sokółki Ewą Kulikowską na czele. Uczestników orszaku nie wystraszył panujący tego dnia siarczysty mróz.

Orszak w Sokółce

Podobne wydarzenie odbyło się w Sokółce po raz drugi. Rolę koordynatora Orszaku Trzech Króli pełnił Sokólski Ośrodek Kultury. Organizatorem byli: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce.

Sokółczanie zebrali się przed południem na placu przed kinem „Sokół”. W przygotowanie wyjątkowego widowiska bardzo zaangażowała się młodzież z sokólskich szkół, która stworzyła kolorowe orszaki. W tłumie wyróżniały się też dzieci przebrane za pastuszków i anioły.

Po błogosławieństwie udzielonym przez Dziekana Dekanatu Sokólskiego Ks. Stanisława Gniedziejkę, orszak pokonał trasę spod kina do kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego, zatrzymując się na placu przy Pomniku Marszałka Piłsudskiego. Na wszystkich postojach uczniowie sokólskich szkół zaprezentowali krótkie przedstawienia jasełkowe.

W kościele uczestnicy orszaku pokłonili się Dzieciątku Jezus w żłobie. Złożyli też przyniesione ze sobą dary. W procesji z darami nie zabrakło Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej. Pani Burmistrz powierzyła opiece Chrystusa wszystkich sokółczan.

Na zakończenie orszaku została odprawiona uroczysta msza, której przewodniczył Ks. Dziekan Stanisław Gniedziejko. Kazanie wygłosił Ks. Mariusz Borys.

Ogólnopolski scenariusz Orszaku Trzech Króli w 2017 roku nawiązywał do prawd biblijnych o stworzeniu świata i o życiu pierwszych ludzi w raju.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content