Pamiętają o Kresowiakach

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska uczestniczyła w przekazaniu darów dla Kombatantów na Kresach. W zorganizowanej przez Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej akcji wzięły udział szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu miasta i gminy Sokółka.

Przekazanie darów odbyło się w piątek 16 grudnia w zajeździe „Sosna” koło Kuźnicy.

Przekazanie paczek

– Cieszę się, że razem mogliśmy zrobić coś dobrego i pomóc potrzebującym. W 2016 roku miałam okazję odwiedzić Kresowiaków, którzy mieszkają na Białorusi. Jeden z nich powiedział, że „Polska zostawiła ich po 1939 roku”. Mam nadzieję, że ta akcja i wszystko, co dzięki niej zostało zebrane, przysporzy polskości tym osobom, które mieszkają za wschodnią granicą – podkreśliła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Pani Burmistrz przyjechała do „Sosny” za kierownicą samochodu z darami zebranymi w mieście i gminie Sokółka.

– Kiedy usłyszałem, że Sokółka przyłączyła się do naszej akcji, bardzo się ucieszyłem – powiedział Artur Kondrat ze Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej.

Z kolei Dyrektor Zespołu Szkół w Kuźnicy Krzysztof Pawłowski przypomniał, że naszym zadaniem jest pamiętać o Kresowiakach.

– Oni – jak mało kto – dbają o polską tradycję i kulturę – dodał Krzysztof Pawłowski.

Zespół Szkół w Kuźnicy również uczestniczył w akcji zbierania darów dla Kresowiaków.

W przekazaniu darów uczestniczyli także samorządowcy z województwa mazowieckiego i grupa z Sejn. Na zakończenie spotkania wspólnie zaśpiewano kolędy.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content